Pasztet z kurczaka przepis
Lekki pasztet z kurczaka, przepis na domowy pasztet z gotowanego mięsa lub z mięsa z rosołu. Pasztet drobiowy lekki i smaczny, znakomity na kanapki jak i na ciepło z żurawiną. Pasztet z kurczaka z wątróbką lub bez, ja zdecydowanie wolę pasztet z kurczaka bez wątróbki. Wielkanoc, Boże Narodzenie każdy chce zrobić coś wyjątkowego. Taki lekki pasztet drobiowy będzie idealny wśród tłustych potraw. Pasztet z kurczaka przepis sprawdzony na wykorzystanie mięsa z rosołu. Jak zrobić z kurczaka pasztet bez wątróbki?
Pasztet z kurczaka z rosołu , pasztet z gotowanego kurczaka i warzyw. To przepis na pasztet gdzie wykorzystać można mięso i warzywa z rosołu jak i z innej zupy. Pasztet z kurczaka z jajkiem jak zrobić?

Pasztet z kurczaka przepis
2 kg udek z kurczaka
marchew
pietruszka
seler
cebula
3 ząbki czosnku
3 jajka
bułka pełnoziarnista
łyżka majeranku
sól
pieprz do smaku
liść laurowy
5 kulek ziela angielskiego
łyżeczka cukru
rosół z gotowania udek
woda

Pasztet z kurczaka jak zrobić
Mięso obieramy z tłuszczu i skóry, wkładamy do garnka. Warzywa ( bez czosnku) obieramy i wkładamy razem z mięsem, zielem angielskim, liściem laurowym i łyżeczką soli zalewamy gorącą i gotujemy. Gotujemy aż mięso będzie odchodzić od kości.
Gdy będzie miękkie wyciągamy do ostygnięcia, a do miseczki odlewamy około 0,5 litra płynu z gotowania i odstawiamy do ostygnięcia. Następnie namaczamy w nim bułkę, najlepiej pełnoziarnistą. Jednak kto nie może produktów zbożowych lub nie chce, śmiało może ją pominąć.
Mięso oddzielone od kości, ugotowane warzywa, czosnek mielimy razem. Taka mała rada aby masa była łatwiejsza do wyrobienia dobrze jest wrzucać składniki na przemiennie. Na koniec dodajemy majeranek, doprawiamy solą i pieprzem, próbujemy smakowo, jeszcze jajka i dokładnie wyrabiamy. Jeśli chcemy bardziej plastyczną konsystencję, dolewamy trochę rosołu w którym moczona była bułka.
Foremkę wykładamy papierem do pieczenia, wkładamy masę mocno ubijając.
Wstawiamy do nagrzanego na 200 stopni piekarnika i pieczemy 15 min, po czym zmniejszamy temp. do 180 i pieczemy jeszcze 60 min. Gdy wyłączymy piekarnik należy zaraz uchylić drzwiczki, a po jakiś 5 min wyjąć pasztet na deskę lub kratkę i usunąć papier. W przeciwnym razie wypiek nam się odparuje i zrobi taki niefajnie mokry.
Niewielkim kosztem i z odrobiną fatygi mamy pyszny domowy pasztet, a przy tym i kalorycznie jest całkiem całkiem.

6 komentarzy
Bardzo fajny przepis na smaczny delikatny pasztet. Pysznie wygląda 🙂
Ale pysznie wygląda 😉
Ja nie gotuje od razu warzyw z mięsem, żeby nie 'wyciągnąć' z nich wszystkich witamin. Pierwsze 30 minut zostawiam tylko dla drobiu, burzowin itd. pozdrawiam
Tzw. BURZOWINA to białko, ktore w procesie gotowania przybiera wygladem taka postac. Jesli ja usuniemy wyrzucimy to co w miesie najwartosciowsze. To białko po ugotowaniu i tak osiada na dnie wiec nie ma wpływu np.na wyglad rosołu – NIGDY GO NIE WYRZUCAMY
Ja gotuję razem, kurczak potrzebuje dużo mniej czasu do ugotowania niż warzywa.
Pasztecik palce lizać !
Pozdrawiam serdecznie 🙂