Ciastka Tłusty czwartek

Pączki z dziurką donuty

18 lutego 2020
Pączki z dziurką

Pączki z dziurką

Przepis na pączki z dziurką jest prosty, a pączki wychodzą pyszne i puszyste.  Drożdżowe pączki z dziurką jak się nazywa? Amerykańskie pączki doughnut vel donuty.  Z czego się robi donaty? Czym amerykańskie pączki  różnią od naszych i czy w ogóle się różnią?  Jak zrobić Donuty w domu? Pączki z dziurką, to pączki to też   smażone na głębokim tłuszczu.  Amerykanie  też robią swoje pączki na drożdżach i skąd ich fenomen? Jakie drożdże do pączków z dziurką suszone czy świeże? Donuty mają ogromną zaletę, smaży się je krócej niż pączki tradycyjne. A dlaczego krócej? Mniej ciasta, nagrzewają się też od środka. Tradycyjne mają więcej ciasta i wymagają dłuższego smażenia. Amerykańskie pączki z dziurką przepis prosty i sprawdzony.

 

 

Pączki z dziurką

Pączki z dziurką

 

 

Szybkie donaty, ona zawsze są szybkie, mało ciasta pusty środek pozwala im skrócić czas wyrastania i smażenia o połowę. Czy amerykańskie pączki z dziurką też są takie pracochłonne jak nasze? Pierwsza ważna uwaga,  Amerykanie robią dwa warianty swoich pączków, na proszku / sodzie  lub na drożdżach. Donut czy doughnut to zawsze to samo ciastko smażone na smalcu, jak twierdzą mądre głowy z Oxfordu. Jak zrobić donuty pączki amerykańskie z dziurką? Szybkie donaty z piekarnika czy smażone?

Amerykanie swoje pączki robią zazwyczaj z różnego rodzaju i koloru lukrami, posypkami oraz z czekoladą.

Zapraszam na przepis 🙂

 

Pączki z dziurką

Pączki z dziurką

 

Pączki z dziurką przepis

150 mil ciepłego mleka

łyżka cukru

22 g drożdży 

szczypta soli

jajko

2 łyżki spirytusu 

1/2 łyżeczki wanilii

70 – 80 g masła

2 szklanki mąki 500 / 550

Oraz:

tłuszcz do smażenia

ręczniki papierowe

cukier puder 

lukier 

Pączki z dziurką

Pączki z dziurką jak zrobić 

Do ciepłego mleka dodajemy drożdże, 3 łyżki mąki i cukier, mieszamy aż się wszystko połączy.

Odstawić aż drożdże zaczną pracować. Mąkę i sól przesiewamy do miski, robimy dołek.

Do drożdży dodajemy jajko, wanilię i roztopione przestudzone masło, alkohol dokładnie mieszamy.

Wlewamy do mąki i mieszamy łyżką, jak się połączy zagniatamy ręką.

Przykrywamy folią, ręcznikiem i odstawiamy. I teraz ten amerykański sukces, ich ciasto musi wyrosnąć i opaść, dopiero można przystępować do dalszej pracy. Średnio taki proces w temperaturze pokojowej, zajmuje około 2 godzin, można też wstawić  na noc do lodówki.

Takie opadnięte ciasto wykładany na stolnicę, chwilę jeszcze wyrabiamy, rozciągamy na 1,5 cm placek i szklanką wykrawamy krążki.

Kieliszkiem lub nakrętką wycinamy środki, przykrywamy ręcznikiem i po 20 – 30 minutach jak wyrosną smażymy.

Wrzucając stroną na której leżały do góry. Pierwszą stronę pączków smażymy pod przykryciem.

Osuszamy na ręcznikach, lukrujemy lub posypujemy pudrem. Dekoracja dowolna, wiadomo Amerykanie lubią z lukrem i kolorowymi posypkami. Z tego przepisu wychodzi około 18 – 20 ciastek, zależy od  średnicy szklanki.

Smacznego 😊

Więcej na temat pączków jak u Babci —- >  TU

Pączki z dziurką

Pączki z dziurką

 

Pączusie z dziurką to jeden z moich ulubionych karnawałowych wypieków. Takie pączki karnawałowe można zrobić z drożdży świeżych jak i suszonych. Przepis na pączki jest prosty, a pączki bardzo puszyste i delikatne.  Pączki z dziurką mogą być smażone na tłuszczu jak i pieczone w piekarniku. Tylko czy pączki z piekarnika to te same pączki z dziurką co smażone? Na pewno nie, smak jest nieporównywalny. Ale wybór należy do każdego z nas, czy woli pączki z dziurką pieczone w piekarniku czy pączki smażone.

Z dziurką pączki czy bez dziurki? Te z dziurką mają jedną zaletę, smaży się je krócej niż tradycyjne pączki. Te bez dziurki wymagają dłuższego smażenia ponieważ mają w sobie więcej ciasta. Mniej ciasta, krótsze smażenie, ale i mniej przyjemności dla podniebienia. Pączki bez dziurki czy z dziurką, wybór należy do Ciebie.

 

Pączki z dziurką

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz