Jajka Sałatka Wielkanoc

Sałatka z ogórkiem i jajkiem

27 marca 2020
Sałatka z ogórkiem i jajkiem

Sałatka z ogórkiem i jajkiem

Pyszna sałatka z ogórkiem i jajkiem. Sałatka z jajkiem podana w bardzo oryginalny sposób, wszystkie składniki pokrojone w plasterki albo jak kto woli w talarki.  O tej sałatce z jajkiem i ogórkiem śmiało można powiedzieć, że to sałatka warstwowa.  Sałatka w plasterkach to była dla mnie nowość, pierwszy raz spotkałam się z nią u znajomych z Lwowa. I choć było nas kilka osób, a sałatek aż trzy, to sałatka z ogórkiem i jajkiem w plasterkach cieszyła się największym powodzeniem. Jak zrobić sałatkę w plasterkach?  Jak zrobić sałatkę z jajkiem i ogórkiem?

 

Sałatka z jajkiem na twardo

Sałatek z jajkiem na twardo jest bardzo wiele.  Możemy  sałatkę z jajkiem dopasować nie tylko do własnych upodobań czy smaków, ale także do pory roku, okazji czy świąt.  Sałatka z ogórkiem i jajkiem  to taka sałatka wiosenne. Można zrobić sałatkę z jajkiem i wędzonym serem w plasterkach, z ogórkiem małosolnym i ziemniakami. Wybór jest ogromny. Jak zrobić pyszną sałatkę na Wielkanoc? Pomysł na sałatkę z jajkiem. Zapraszam na przepis.

Sałatka z ogórkiem i jajkiem

Sałatka z ogórkiem i jajkiem

świeży ogórek

3 jajka

2 pomidory

125 g mozzarelli 

Sos:

2 łyżki majonezu

2 łyżki chrzanu

łyżka koperku

Sałatka z ogórkiem i jajkiem

Sałatka z ogórkiem i jajkiem jak zrobić

Jajka gotujemy na twardo, pomidory polewamy wrzątkiem i obieramy ze skóry. Na talerzu układamy warstwy z plastrów pomidora, ogórka, mozzarelli i jajek zostawiając po środku puste miejsce do którego nakładamy sos. Sos jest dość ostry z racji ilości chrzanu, ale tu już można sobie regulować smak.

 

Smacznego 😊

Inne sałatki —- >  TU

Sałatka z ogórkiem i jajkiem

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz