Mielone kotlety inaczej
Przepis na soczyste, smaczne kotlety mielone. Mięso mielone to składnik na tradycyjne mielone kotlety, ale co jak masz ochotę na kotlety mielone inaczej? Co zamiast bułki do mielonych? Chcesz zrobić mielone, ale szukasz oryginalnego przepisu z czymś co ze zwykłego mielonego zrobić super smaczne kotlety. Z tego przepisu na mielone, kotlety wychodzą bardzo soczyste, co jest tym składnikiem? Kotlety mielone z musztardą, jednak to nie jest jeszcze ten składnik. To są mielone bez jajka.
Mielone inaczej
Wszyscy znamy roladki śląskie i ich skład. Postanowiłam zaszaleć i zrobić roladki śląskie dla leniwych.
Pyszne kotlety , sprawdzony, niezawodny przepis z prostych składników. Wołowina lub wieprzowina, cebula i ogórki to podstawa tego pysznego dania. Roladki śląskie dla zapracowanych, albo leniwych czy wygodnickich to przepis na pyszne danie obiadowe. Jak zrobić soczyste kotlety mielone bez bułki?
Skład ten sam co przy tradycyjnych, ale wykonanie dużo łatwiejsze i szybsze.
Mielone kotlety inaczej
500 g mielonej wołowiny lub wieprzowiny
duża cebula
3 -4 ogórki korniszony lub kiszone
łyżka ostrej musztardy
łyżka masła
0,5 łyżeczki soli
0,5 łyżeczki czarnego pieprzu
tłuszcz do smażenia
Mielone kotlety inaczej jak zrobić
Mięso można użyć dowolne, ważne aby było dobrej jakości. Cebulę kroimy w kostkę i podsmażamy na maśle, jeśli cebula wchłonie masło, należy dać więcej, aby było widoczne na patelni. Do mięsa dodajemy sól, pieprz i musztardę, dość mocno i energicznie wyrabiamy. Dodajemy pokrojone w kostkę ogórki i przesmażoną cebulę razem z resztkami masła. Jeżeli nie lubisz korniszonów możesz użyć koszonych, to już zależy od Ciebie.
Wszystko dokładnie mieszamy, formujemy niewielkie podłużne kotlety ( przypominające kształtem roladki). Smażymy na rozgrzanym tłuszczu na rumiano, przekładamy do naczynia z pokrywką, pozwalamy im odpocząć około 10 minut.
Roladki nie roladki, są naprawdę bardzo pyszne, soczyste. Dzięki temu że nie ma w składzie jajka, są delikatne, trzymają fason, ale nie są zbite. Do tego ogórek i podsmażona cebula, masło robią swoje.
Gorąco polecam!
Smacznego 😊
4 komentarze
Bez bułeczki moczonej? To nie polskie mielone. Pewnie dobre są twoje kotleciki, ale to nie nasze mielone. Nie mogą być soczyste bez bułki. Są na pewno twarde i zbite, A jeszcze piszecz, że mogą być z wołowiny? Oj, oj, coś to nie tak.
Szanowna Pani, to może po kolei. 🙂 To co powszechnie uważa się za mielone nie ma nic wspólnego z pierwowzorem tego kotleta. Był on siekany z mięsa wołowego i to już poddanego obróbce. Bułka to nie jest soczystość, a oszczędność, ekonomia aby było więcej i tu też Panią rozczaruję na początku z biedy dodawano chleb, a nie bułkę. Nie ma czegoś takiego jak nasze mielone, nasza polska kuchnia, to dziczyzna, a wszystko co mamy, bigos, pierogi, mielone to dania zapożyczone ze świata.
Nim Pani stwierdzi, że coś jest nie tak, radzę wypróbować. A tak już na sam koniec, jakby ktoś nie doczytał w tytule jest… mielone inaczej.
Miłego dnia 🙂
Zrobiłam Pani kotlety i są naprawdę zaskakująco przepyszne ☺️ Cała rodzinka wzięła dokładkę i je zachwalała.Zapisujemy na stałe do menu,pozdrawiam serdecznie
Super, cieszę się że smakowały. Osobiście też je bardzo lubię i często u mnie goszczą😊 Pozdrawiam