Polecane Porady

Gąbki do zmywania naczyń to musisz wiedzieć

6 czerwca 2020
Gąbki do zmywania naczyń

 

 

Gąbki do zmywania naczyń to musisz wiedzieć

Gąbki do zmywania  przyjaciel nasz czy wróg? Po ostatnich badaniach okazało się, że może się ona okazać zabójcza dla naszego zdrowia. Więcej jest na niej wszelkiego ustrojstwa, niż na desce klozetowej, mało tego,  na Ziemi nie ma drugiego takiego siedliska różnych mikroorganizmów, jakie jest w tej  niepozornej kolorowej kostce.

Jak ją bezpiecznie używać i co znaczą kolory ? Czy zwracamy uwagę na nie uwagę i stosujemy je zgodnie z zaleceniami? Czy dezynfekcja w mikrofali coś daje i jak najdłużej używać jeden egzemplarz w kuchni?

Kolor, to nie tylko fajna dekoracja, ale konkretne przeznaczenie. Każda ma naklejoną tzw szorstką taśmę o określonej mocy ścierania, każdy kolor mówi nam coś innego i służy do mycia mocnych zabrudzeń lub lekkich, delikatnych powierzchni.

1. Zielona  jest najtwardsza,zmywamy nią najcięższe zabrudzenia. Należy uważać ponieważ może rysować  powierzchnie.


2. Czerwona to średnia moc, ta struktura taśmy ścieralnej prawie nie rysuje powierzchni.

3. Żółta jest delikatna, nią śmiało możemy myć bez obaw, szklanki, kieliszki i inne delikatne powierzchnie.


4. Niebieska jest najdelikatniejsza, służy  do mycia patelni, brytfanek  z powłoką nieprzywierającą. A także do mycia szklanych płyt i porcelany.

Gąbki do zmywania naczyń to musisz wiedzieć

Są jeszcze inne kolory, tylko już nie wiadomo, czy to wyobraźnia projektantów, czy też kaprys producentów? A szkoda! Z opakowań dowiadujemy się niewiele, a przecież korzystamy z tak różnych urządzeń, sprzętów, że czytelne oznaczenia bardzo by wiele ułatwiły.

 

Co musisz wiedzieć

Po każdym zastosowaniu powinniśmy gąbki do zmywania naczyń  dokładnie wypłukać i zostawić aby wyschła.

Co do dezynfekcji, mikrofala i ocet to mit. Po tej pierwszej giną tylko te najsłabsze  zarazy, te silniejsze uciekają w głąb i później pozbawione konkurencji rozwijają się ze zdwojoną siłą.
Najlepsza jest zmywarka, włożyć z naczyniami i poddać całemu procesowi.

Jednak nie powinniśmy używać dłużej niż tydzień, nawet  gdy wygląda jak nówka nieśmigana. 😁

Inne porady —- >  TU

 

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz