Blog kulinarny

Sałatka z…chili…do szczęścia przez łzy

23 czerwca 2020

Chilli

         Papryczka chilli, dzięki zawartej w niej kapsaicynie powoduje zwiększoną produkcję endorfin i serotoniny, a więc naszych hormonów szczęścia. Zanim jednak one się uaktywnią, podczas jej jedzenia popłynie nam niejedna łza.
Czy tak jest zawsze w życiu? Czy nasze szczęście musi być okupione łzami?
Do szczęścia przez łzy  to wydana w języku polskim książka, znanej amerykańskiej aktywistki Marianne Williamson. Autorka w krótkiej przedmowie określa swoją książkę jako … ” duchową refleksję nad cierpieniem – zarówno nad jego przyczyną jak i transformacją”.
Podtytuł książki ” Jak pokonać trudne chwile i odnaleźć spokój”, obiecuje nam że wewnątrz znajdziemy odpowiedź na wcześniej zadane pytanie. Moim skromnym zdaniem książka jest raczej rozprawą z czeluściami ludzkiej duszy w sensie metafizycznym. Według Autorki, każda przyczyna naszego bólu, cierpienia i smutku leży w sferze duchowej naszego życia. A  więc i rozwiązanie wszystkich problemów oraz pogodzenie się ze wszelkim złem jakie nas spotyka czyli uzdrowienia naszej duszy, powinniśmy szukać w sferze sakralnej.
Książka z pewnością przypadnie do gustu osobom, które przywiązują dużą wagę do duchowości i w niej upatrują przemiany człowieka. Jest swojego rodzaju wezwaniem do zmierzenia się z cierpieniem, a nagrodą będzie duchowe zagojenie ran. Jeżeli ktoś szuka porad i wskazówek psychologicznych, tu ich nie znajdzie.
Poradnik do nabycie w księgarni  Tania książka  w bardzo przystępnej cenie, a  także w wersji elektronicznej

Zapraszam do lektury. 😊       A teraz coś co dosłownie odnosi się do tytułu książki. Odrobina łzawego jedzenia, ku uciesze naszych kubków i szaleństwu hormonów. 


Sałatka z chilli ;
4 liście sałaty
1 ogórek
1 czerwona cebula
0,5 papryczki chilli

Sos:
1 łyżka octu balsamicznego
1 ząbek czosnku
2 łyżki soku pomarańczowego
1 łyżka oleju
sos sojowy do smaku


Sałatę ( najlepiej różne kolor) rwiemy na kawałki. Pozostałe składniki kroimy w plasterki. 
Papryczkę pozbawiamy nasion i kroimy w krążki.
Wszystko razem mieszamy, doprawiamy sosem i gotowe.
Smacznego 😊
Inne książki —– > TU
Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz