Kluski Makaron

Kluski lane na wodzie

21 lipca 2020
Kluski lane na wodzie

Lane kluski do zupy 

Jak zrobić kluski lane na wodzie? Przepis na dziecinnie proste kluski lane na wodzie do zupy i sosów. Jak zrobić domowy makaron w 10 minut ? Bardzo prosty przepis na szybki makaron lub jak kto woli kluski lane do rosołu. Najbardziej znane są kluski lane na mleku. Zrób szybkie  kluski i ciesz się pysznym i prostym daniem.  Poza kluskami lanymi na szybki obiad dla dzieci można zrobić;  kluski kładzione na rosole, szybkie kluski ze śliwkami czy też kluski leniwe w 15 minut. Lane kluski przez sito albo widelec, ja polecam inny sposób. Będą to lane kluseczki z woreczka.

Jak zrobić twarde  kluski lane 

Kluski lane na wodzie można podać ze wszystkim. Może to być danie na słodko jak i na wytrawnie. Z tych prostych klusek możesz zrobić dodatek do obiadu, który będzie znakomicie smakował z: zupa pomidorowa, rosół albo jako makaron z białym serem na słodko. Osobiście najczęściej robię kluski lane do rosołu, można też podać kluski lane do zupy ogórkowej, szczawiowej czy innej. Lane kluski Babci były lane przez widelec, ja niestety tego nie potrafię. 🙈

Kluski lane jak zrobić

To bardzo proste i co najważniejsze, każdy sobie poradzi z tym przepisem na kluski lane. Co więcej, dowolnie możesz regulować grubość i długość klusek. Jak zrobić domowy makaron w 10 minut?  Długie lane kluski to taki domowy makaron spaghetti własnej roboty.

Kluski lane, zazwyczaj kojarzą nam się z bezkształtną breją, czasem rozgotowaną papką, po prostu często wychodzą byle jakie. Jeżeli będziesz się trzymać przepisu poniżej, zawsze Ci wyjdą ładne i kształtne. Ten makaron w 10 minut  jest rewelacyjny.

Przepis na te kluski w 10 minut znalazłam kiedyś na YT, ale jak to często z takimi przepisami bywa…nie wychodzą. Dlatego wniosłam swoje małe ”modernizacje” i teraz wszystko działa.

Gorąco polecam! 🙂

 lane kluski do zupy

lane kluski do zupy

Kluski lane na wodzie przepis

3 jajka

mąka

Oraz:

2 l wody

3/4 łyżki soli

woreczek

 lane kluski przepis babci

lane kluski przepis babci

Kluski lane na wodzie jak zrobić

Wstawiamy garnek z wodą.

 

Do miski wybijamy jajka, miksujemy aż będzie jednolita żółta masa. Następnie stopniowo dodajemy mąkę i nadal miksujemy. Chodzi o to aby uwolnić gluten.

 

Konsystencja ma być  gęstej śmietanki. Jeżeli weźmiemy na łyżkę ma spływać cienkim strumieniem, ale z tendencją do zrywania. Nie podam ile mąki, ponieważ  jajko jajku nierówne. To trzeba wypróbować już w wodzie.

 lane kluski do zupy

lane kluski do zupy

Gotowe ciasto przelewamy do woreczka ( u mnie taki grubszy ze struną) odcinamy róg. Odcinamy tyle, jak grube kluseczki chcemy mieć.

 

Gdy woda się zagotuje, przykręcamy palnik i jednolitym strumieniem wyciskamy wolno ciasto do wody, rysując szlaczki po całej powierzchni. Jeśli nitka w wodzie  się rozpływa, należy dodać mąki i wymieszać!

 

Długość zależy od nas, zrywamy lekko szarpiąc workiem do góry lub odcinamy nożyczkami. Kluseczki gotujemy wolno minutę od wypłynięcia.

 

Jeśli chcemy mieć ładne i długie, należy je gotować na 2 – 3 razy, aby nie miały za ciasno. Ponieważ gdy powierzchnia jest pokryta kluskami, świeże ciasto co upada zrywa się na tych już ściętych.

jak zrobić lane kluski do rosołu

jak zrobić lane kluski do rosołu

Jak widać na zdjęciu, już jest ich za dużo, albo należy wyjąć, albo przesunąć widelcem na bok i lać ciastem w pustą wodę.

 

Wyjmujemy za pomocą widelca lub łyżki cedzakowej, wprost na talerz.

 

Kluseczki są sprężyste, smaczne nadają się do każdej zupy, jak i do sosów czy sałatek.

 lane kluski przepis babci

lane kluski przepis babci

Dlaczego sięgnęłam po ten stary przepis na lane kluski? Kilka dni temu na grupie FB dziewczyna wrzuciła podobne kluski z zupą. Te ”co wszystko wiedzą” zaczęły niewybrednie jechać po niej, że to kupione kluski, że nie tak wyglądają lane, że  się nie da… itd itp.

 

Chciałam pokazać, że się da! W prosty i szybki sposób można zrobić we własnej kuchni, ładne kształtne wstążki – kluseczki.

Smacznego 😊

jak zrobić lane kluski do rosołu

jak zrobić lane kluski do rosołu

 

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz