Desery Dla dzieci Owoce

Przepis gofry ze starego przepisu

28 lipca 2020
Przepis gofry

Przepis gofry . Chrupiące gofry według starego przepisu.  Pyszne, pachnące i chrupiące gofry z owocami! Znikają u nas w każdej ilości jaką tylko zrobię! Najlepsze jak zawsze gofry z bitą śmietaną ( w tym przepisie wersja na szybko ). Dziś  gofry z dodatkiem świeżych, pachnących owoców. Przepis na chrupiące gofry jest bardzo stary, ale najlepszy! Zdarzało się, że próbowałam  robić  gofry według innych przepisów, ale nigdy nie wychodziły tak smaczne . Jak zrobić gofry? Polecam przepis na chrupiące gofry, pyszny deser na lato.

Gorąco polecam! 🙂

 

Przepis gofry według starego przepisu

Przepis na gofry —- > TU
 
Oraz:
400 g gęstej śmietany dobrej jakości 18%
2 – 3 łyżki mleka w proszku
kilka kropli wanilii
cukier do smaku
owoce różne i w każdej ilości 
.
.
Przepis gofry
.
.

Gofry przepis 

Upieczone gofry rozkładamy na kratce aby odparowały i ostygły. Pod śmietanę muszą być chłodne, aby nam nie popłynęła.
.
.
.
.
Użyłam śmietany 18 %, są już do kupienia fajne śmietany, bez wypełniaczy, z krótką datą. Można użyć 30% i ją ubić, ale przy takiej temperaturze szybko nam popłynie. Z 18 tego problemu nie ma, a i pracy mniej.
Do śmietany dodajemy mleko w proszku, ono zbierze ewentualną wilgoć w śmietanie. Dodajemy wanilię i słodzimy według uznania. Mieszamy łyżką, aż się wszystko połączy.  Ja cukier pominęłam, gofry są słodkie, owoce kwaskowe, a więc śmietana się doskonale z nimi komponuje. Z mlekiem jest lekko słodka, delikatna nie dominuje nad resztą.
Nakładamy śmietanę na zimne gofry, na to bogactwo z owoców i smacznego. Gofry to zawsze był mój ulubiony wakacyjny deser.
Smacznego 😊
Inne pomysły na desery —– >  TU
.
.
.
Przepis gofry

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz