Porady

Soda – 7 rzeczy które musisz wiedzieć

17 lipca 2020
soda

Soda – 7 rzeczy które musisz wiedzieć

Chcesz wiedzieć jak pozbyć się nawet 96%  szkodliwych substancji z owoców i warzyw? Nie lubisz zapachu gotującej się ryby? Czy wiesz, w czym najlepiej myć naczynia dla maluchów? Masz dość niespodzianek zostawianych przez pupila? Chcesz wiedzieć jak  w prosty sposób dezynfekować słoiki na przetwory, bo mycie to za mało? Na te i kilka innych pytań postaram się odpowiedzieć i przedstawić ten znany wszystkim produkt, jeszcze z innej strony.

Gorąco zapraszam. 🙂

 

 

Soda - 7 rzeczy które musisz wiedzieć

Soda – 7 rzeczy które musisz wiedzieć

 

 

Soda

1. Soda to nie jest nowoczesny wynalazek, była już znana w starożytnym Egipcie. Wtedy była pozyskiwana z odparowywania wody z jezior sodowych. Był to proces mozolny i drogi, a więc zaczęto ją wytwarzać z węglanu sodu i dwutlenku węgla. Mimo tego jej korzystne właściwości nie uległy zmianie.

2. Udowodniono naukowo, że mocząc ( 15 -30 min)  warzywa i owoce w roztworze sody ( 1 łyżka na 1 litr wody ), pozbywamy się około 96 %  substancji konserwujących i pestycydów jakimi  były pryskane.

3. Szczypta sody dodana do gotujących się zielonych warzyw, pozwoli nam zachować ich piękny zielony kolor.

4. Na silne zabrudzenia i przypalenia w kuchni, nakładamy papkę z sody i wody utlenionej, zostawiamy na jakiś czas. W razie potrzeby ( gdy odparuje) wodę należy uzupełnić, aż zabrudzenia zmiękną i dadzą się zmyć.

5. Soda to najlepszy przyjaciel srebrnych sztućców i miłośników zwierząt. Brudna kuweta, wypadek poza nią…ratuj się suchą sodą. Wiąże wszystko i niweluje zapachy.

6. Kto nie lubi zapachu ryby podczas gotowania, niech kilka godzin moczy rybę w słabym roztworze wody z sodą i dopiero smaży lub gotuje.

 

Soda - 7 rzeczy które musisz wiedzieć

Soda – 7 rzeczy które musisz wiedzieć

 

 

7. Naczynia dla dzieci i niemowląt powinno się myć w sodzie. Nie jest toksyczna i lepsza dla maluchów niż najdroższe reklamowane środki do tego celu. To samo ze słoikami na przetwory, myjemy w wodzie z dodatkiem sody. Nie tylko myje, ale i dezynfekuje.

Zawsze po każdym użyciu wszystko dokładnie płuczemy. Choć sama nie jest toksyczna, ale  zostawiać posmak, który niektórym może przeszkadzać.

Ma też swoje zastosowanie w medycynie: skaleczenia, stłuczenia, ukąszenia…itd.

To tylko kilka przykładów, mocy jaką w sobie ma ten niepozorny biały proszek. Dlaczego się o tym nie mówi głośno, że ma tyle możliwości i moc zastosowań, a do tego jest tania i nieszkodliwa? Z bardzo prostego powodu…ktoś musi utrzymać te wszystkie koncerny. A kto jak nie MY? Dlatego jeśli sami się nie pofatygujemy o zgłębienie wiedzy aby zaoszczędzić na zdrowiu i portfelu, TV nam nie podpowie. Oni powiedzą jak wydać niepotrzebnie.

Serdecznie pozdrawiam 😊
Inne porady —->  TU
.
Soda - 7 rzeczy które musisz wiedzieć

Więcej informacji na temat sody i medycznych ciekawostek znajdziesz TU 

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz