Zapiekanki Przekąski

Zapiekanki burrito

23 września 2020
Zapiekanki burrito

 

Zapiekanki burrito

 

Zapiekanki burrito  znakomity wynalazek na poczęstunek, a także jako przekąska. Pita kebab to wszystko znamy, ale jak jeszcze wykorzystać ten chlebek? Mój patent to trójkąty burrito – chrupiąca przekąska, powstał sam z siebie. Miałam nadzienie z pasztecików i postanowiłam je jakoś wykorzystać. Skład był, jeszcze mała burza mózgów aby powstał pomysł na całość.

I tak się zrodziły pyszne trójkąty, ich wnętrze to bogactwo smaków, burrito zapiekanki. Mając dwa główne składniki, nadzienie i chlebek to naprawdę błyskawiczne danie. Znakomicie smakują same, ale można też podać z jakimś sosem, albo nawet z keczupem. Burrito zapiekanki jeszcze lepiej będą smakować gdy zrobić  w domu pyszne chlebki lepinja.

Zapraszam na przepis! 🙂

 

 

Zapiekanki burrito

 

Zapiekanki burrito przepis

1 opakowanie chlebków pita 

Nadzienie ——> PRZEPIS

Oraz:

1 jajko

2 łyżki keczupu

 

 

 

Trójkąty burrito - chrupiąca przekąska

 

Zapiekanki burrito jak zrobić

Chlebki ( u mnie opakowanie 3 sztuki) przekrawamy na 4 części i lekko rozchylamy.

 

 

 

Trójkąty burrito - chrupiąca przekąska

 

Do tak powstałej kieszonki nakładamy nadzienia. W zależności ile go mamy, u mnie było 400 g, a więc były nieźle napakowane.

Układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Każdy trójkąt smarujemy z obu stron jajkiem wymieszanym z keczupem. To nada ładnego koloru i spiecze chlebki.

Trójkąty burrito - chrupiąca przekąska

 

Wstawiamy do nagrzanego piekarnika (200 stopni) i zapiekamy około 10 minut.

Najlepiej smakują na ciepło, zaraz po przygotowaniu.

Smacznego 😊

Pomysły na inne przekąski ——> TU

 

Trójkąty burrito - chrupiąca przekąska

 

Zapiekanki burrito to prosty sposób na ciepłą przekąskę lub poczęstunek dla gości. Zapiekanki z nadzieniem burrito doskonale smakują na ciepło jak i na zimno. Mięso mielone, fasola, papryka to co kuchnia meksykańska lubi najbardziej. Szukasz pomysłu na chlebki pita? Chcesz zrobić coś fajnego na szybko do zjedzenia? Przepis na burrito zapiekanki czeka.

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz