Naleśniki Przekąski

Parówki w naleśniku

8 listopada 2020
Parówki w naleśniku

 

Parówki w naleśniku

    Pyszna parówki w naleśniku z żółtym serem. Prosty wynalazek, który łatwo zmontować ze składników, które są w każdym domu. Parówki w naleśniku to zestaw choć tak prosty w składzie, zaskoczy niejedną osobę, którą nim poczęstujemy. Naleśnik z parówką to doskonała przekąska. Takie naleśniki z parówkami świetnie się sprawdzą na domówce lub spotkaniu przy grillu. Jak zrobić parówki w naleśnikach? 

 

Mnie taką fajną  przekąską poczęstował Student, który jak to młodzież jest czasem bardzo kreatywny. Na moje pytanie….a skąd pomysł na to CUDO ? Odpowiedział…ciocia finanse studenckie zmuszają do myślenia, zwłaszcza pod koniec miesiąca. 😅 Zapożyczyłam sobie pomysł, przetestowałam na gościach i wszyscy mówili…zaskakująco dobre! 

 

Parówki w naleśniku

 

Naleśniki:

Przepis 

 

Panierka:

4 jajka

bułka tarta

1/4  łyżeczki soli

1 łyżeczka słodkiej papryki

 

Oraz:

10 cienkich parówek

100 g żółtego sera

olej do smażenia

 

Parówki w chrupiących naleśnikach czosnkowych

 

 

Parówki w chrupiących naleśnikach czosnkowych 

 

Z ciasta smażymy cienkie naleśniki. Dobrze jest sprawdzić pierwszego czy nam smak odpowiada, powinny być dość pikantne, aby uzupełniać się z delikatną parówką.

 

W parówkach robimy nacięcie 0,5 do  3/4 głębokości ( cała długość) i wkładamy w to nacięcie paski żółtego sera. 

 

Każdy naleśnik smarujemy roztrzepanymi jajkami. Parówki układamy na krawędzi każdego placka i dość ciasno zwijamy. Jajko zadziała jak spoiwo na całej wewnętrznej powierzchni.

 

Panierujemy gotowe rulony w jajku i bułce, smażmy na złoty kolor zaczynając od strony z łączeniem  się naleśnika. Podajemy na ciepło, zaraz po przygotowaniu. Choć i na zimno są niczego sobie. 

Smacznego 😊

 

Inne pomysły na naleśniki —-> TU

Parówki w chrupiących naleśnikach czosnkowych

 

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz