Ciasto budyniowiec bez pieczenia
Budyniowiec na zimno sprawdzony przepis na ciasto z markizami. Szybkie ciasto budyniowe bez pieczenia, czyli budyniowiec na zimno. Pyszne ciasto bez pieczenia z budyniem o smaku krówki, przekładane markizami. Jasny budyń i ciemne ciastka znakomicie się uzupełniają. Jak zrobić ciasto z markizami i budyniem? Taki wynalazek jak budyniowiec bardzo ułatwia życie. Lubię takie szybkie ciasta budyniowe bez pieczenia. Za każdym razem do ciasta można dodać budyń o innym smaku i użyć innych ciastek. I będzie to prawdziwa fantazja smaku. Można zrobić wiele różnych wariantów tego ciasta, budyniowiec na herbatnikach, budyniowiec na biszkoptach, a nawet budyniowiec na kruchym cieście. Ten ostatni nie będzie do końca ciastem bez pieczenia, ale też wart zrobienia. A się zrymowało. 😊
Prosty budyniowiec bez pieczenia
Budyniowiec bez pieczenie jest dość popularnym, prostym deserem. Każdy, nawet osoba bez zdolności kulinarnych potrafi zmontować takie budyniowe ciasto. Gdy brak Ci pomysłu co do kawy, co na podwieczorek dla dzieci, zrób budyniowe bez pieczenia. Jak zrobić budyniowiec? Jak zrobić proste ciasto z budyniem? Zaraz opowiem. Kiedyś widziałam podobne ciasto na zimno na jednym z blogów, bardzo mi się spodobało. I wzorując się na nim zrobiłam swój budyniowiec –> ŹRÓDŁO
Zapraszam na przepis na ciasto budyniowe bez pieczenia czyli budyniowiec na zimno 🙂
Budyniowiec na zimno przepis
2 duże budynie o smaku krówki
1 l mleka
100 g masła
cukier do smaku
markizy ciastka ( +- 20 sztuk)
Polewa
50 g gorzkiej czekolady
50 g masła
4 łyżki mleka
odrobina miodu lub cukru do smaku
Budyniowiec na zimno jak zrobić?
Foremkę 20 x 20 cm wkładamy do czystej torebki, tak aby jedna część torebki ( dużego woreczka) była nad foremką, a druga pod. To dużo bardziej praktyczne niż wykładanie blaszki folią, o czym w dalszej części.
3/4 mleka zagotowujemy razem z masłem, w reszcie mleka rozprowadzamy budynie ( każdy na 3/4 l mleka). Jeśli budynie są bez cukru należy je posłodzić. Radzę pamiętać że dojdą jeszcze słodkie ciasta, a więc z cukrem nie ma co przesadzać.
Gorącą masę wylewamy do foremki, wyrównujemy. Zaczynamy pionowo wciskać ciasteczka, zachowując odstępy. Ja wcisnęłam 18 ( 3 x 6) ale śmiało można w każdym rzędzie użyć 8 ciastek.
Ciastka gorąca masa będzie wypierać do góry, dlatego gdy ułożymy wszystkie należy odwinąć drugą część reklamówki która jest pod spodem i przykryć ciasto, a wierzch obciążyć deską. Zostawiamy tak do ostygnięcia, następnie zdejmujemy deskę i wstawiamy do lodówki na kilka godzin, najlepiej na noc.
Wyjmujemy z formy, usuwamy folię. Składniki na polewę rozpuszczamy w kąpieli wodnej, gdy zacznie tężeć polewamy zimne ciasto. Ciastka są 3 – warstwowe, zewnętrzne warstwy są miękkie, a ta środkowa pozostaje chrupka.
Co do ciastek, pewnie posypią się pytania jaka nazwa itd itp. Ciastka były zakupione w dużym pudełku ( opakowanie widoczne na zdjęciu) w pewnej bardzo popularnej sieci. 😉
Smacznego 😊
Polecam także inne ciasta bez pieczenia; kukułka, leniwy Jasiek,
1 komentarz
Uwielbiam to ciasto. Robię trochę inaczej, ale sedno jest takie samo. I zawsze pysznie smakuje. Twoją wersję chętnie też przetestuję.