Ciasta

Ciasto budyniowiec na zimno

10 stycznia 2021
Budyniowiec na zimno

 

Ciasto budyniowiec bez pieczenia 

     Budyniowiec na zimno sprawdzony przepis na ciasto z markizami. Szybkie ciasto budyniowe bez pieczenia, czyli budyniowiec na zimno. Pyszne ciasto bez pieczenia z budyniem o smaku krówki, przekładane markizami. Jasny budyń i ciemne ciastka znakomicie się uzupełniają.  Jak zrobić ciasto z markizami i budyniem? Taki wynalazek jak budyniowiec bardzo ułatwia życie. Lubię takie szybkie ciasta budyniowe bez pieczenia. Za każdym razem do ciasta można dodać budyń o innym smaku i użyć innych ciastek. I będzie to prawdziwa fantazja smaku. Można zrobić wiele różnych wariantów tego ciasta, budyniowiec na herbatnikach, budyniowiec na biszkoptach, a nawet budyniowiec na kruchym cieście. Ten ostatni nie będzie do końca ciastem bez pieczenia, ale też wart zrobienia. A  się zrymowało. 😊

 Prosty budyniowiec bez pieczenia 

Budyniowiec bez pieczenie jest dość popularnym, prostym deserem. Każdy, nawet osoba bez zdolności kulinarnych potrafi zmontować takie budyniowe ciasto. Gdy brak Ci pomysłu co do kawy, co na podwieczorek dla dzieci, zrób budyniowe bez pieczenia. Jak zrobić budyniowiec? Jak zrobić proste ciasto z budyniem? Zaraz opowiem. Kiedyś widziałam podobne ciasto na zimno na jednym z blogów, bardzo mi się spodobało. I wzorując się na nim zrobiłam swój budyniowiec –> ŹRÓDŁO 

 

Zapraszam na przepis na ciasto budyniowe bez pieczenia czyli budyniowiec na zimno 🙂

 

 

Ciasto budyniowiec na zimno

Ciasto budyniowiec na zimno

 

 

Budyniowiec na zimno przepis

2 duże  budynie o smaku krówki

1 l mleka

100 g masła

cukier do smaku

markizy ciastka ( +- 20 sztuk) 

Polewa

50 g gorzkiej czekolady

50 g masła  

4 łyżki mleka 

odrobina miodu lub cukru do smaku

 

 

Ciasto budyniowiec na zimno

Ciasto budyniowiec na zimno

 

 

Budyniowiec na zimno jak zrobić?

 

Foremkę 20 x 20 cm wkładamy do czystej torebki, tak aby jedna część torebki ( dużego woreczka) była nad foremką, a druga pod. To dużo bardziej praktyczne niż wykładanie blaszki folią, o czym w dalszej części. 

 

3/4 mleka zagotowujemy razem z masłem, w reszcie mleka rozprowadzamy budynie ( każdy na 3/4 l mleka). Jeśli budynie są bez cukru należy je posłodzić. Radzę pamiętać że dojdą jeszcze słodkie ciasta, a więc z cukrem nie ma co przesadzać. 

 

Ciasto budyniowe bez pieczenia czyli budyniowiec na zimno

 

Gorącą masę wylewamy do foremki, wyrównujemy. Zaczynamy pionowo wciskać ciasteczka, zachowując odstępy. Ja wcisnęłam 18 ( 3 x 6) ale śmiało można w każdym rzędzie użyć 8 ciastek. 

 

Ciasto budyniowe bez pieczenia czyli budyniowiec na zimno

 

Ciastka gorąca masa będzie wypierać do góry, dlatego gdy ułożymy wszystkie należy odwinąć drugą część reklamówki która jest pod spodem i przykryć ciasto, a wierzch obciążyć deską. Zostawiamy tak do ostygnięcia, następnie zdejmujemy deskę i wstawiamy do lodówki na kilka godzin, najlepiej na noc. 

 

Wyjmujemy z formy, usuwamy folię. Składniki na polewę rozpuszczamy w kąpieli wodnej, gdy zacznie tężeć polewamy zimne ciasto. Ciastka są 3 – warstwowe, zewnętrzne warstwy są miękkie, a ta środkowa pozostaje chrupka. 

 

Co do ciastek, pewnie posypią się pytania jaka nazwa itd itp. Ciastka były zakupione w dużym pudełku ( opakowanie widoczne na zdjęciu) w pewnej bardzo popularnej sieci. 😉

Smacznego 😊

 

Polecam także inne ciasta bez pieczenia; kukułka, leniwy Jasiek,

 

Ciasto budyniowiec na zimno

Ciasto budyniowiec na zimno

 

Zobacz również

1 komentarz

  • Reply Królowa Karo 10 stycznia 2021 at 16:47

    Uwielbiam to ciasto. Robię trochę inaczej, ale sedno jest takie samo. I zawsze pysznie smakuje. Twoją wersję chętnie też przetestuję.

  • Zostaw komentarz