Domowa konserwa do smarowania
Domowe konserwy w puszkach czyli do słoika znakomita na kanapki. Jak zrobić samemu domową konserwę mięsną? Domowa konserwa z mięsem mielonym albo siekanym. Pyszna mięsna konserwa ze słoika na kanapki czyli, domowe mięso, smarowidło do pieczywa. Jak zrobić domowe mięso do smarowania chleba? Co lepsze, mięso do smarowania chleba, a może smarowidło z boczku? Jakie mięso na do smarowania chleba? Łopatka, mięso mielone, boczek, a może karkówka? Co z mięsa z rosołu? Jak zmontować takie swojskie jadło? Robiąc klasyczną domową konserwę po raz pierwszy, pytania się mnożą. Postaram się odpowiedzieć na kilka z nich zaczynając od podstawowego. Jak zrobić mięso w słoiku do smarowania chleba? Jak zrobić prostą domową wędlinę bez konserwantów? Domowa konserwa ze słoika na kanapki jak zrobić?
Smarowidło z mięsa w słoikach
Aby zrobić mięso ze słoika domowej roboty, trzeba sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie. Czy ma to być wersja cięższa czy lżejsza? Bardziej cięższe smarowidło do chleba będzie z mięsa smażonego i tłustego. Lżejsza domowa konserwa będzie gotowana i bardziej to będzie domowa mielonka. Każde mięso ze słoika na kanapki będzie o niebo lepsze od tych sklepowych. A wiec, jak zrobić mięso do słoików na kanapki?
Zapraszam na przepis! 🙂
Domowa konserwa ze słoika na kanapki przepis
0,5 kg łopatki
0,7 kg surowego boczku
0,5 kg gotowanego mięsa ( np. z rosołu)
100 g słoniny
4 ząbki czosnku
1 płaska łyżeczka soli
0,5 łyżeczki czarnego pieprzu
1 łyżeczka pieprzu ziołowego
2 łyżki majeranku
1 łyżeczka wędzonej papryki
Domowa konserwa mięsna jak zrobić
Z czystej łopatki odkrawamy tłuste elementy i razem z pokrojonym w kostkę boczkiem i słoniną wkładamy na zimną patelnię. Wolno podgrzewamy i smażymy chwilę ( około 15 minut) aby tłuszcz się wytopił.
Łopatkę kroimy w drobną kostkę, wkładamy na patelnię i wszystko razem smażymy. Po około 20 – 30 minutach dodajemy gotowane mięso, paprykę, majeranek, pieprz, sól i przegnieciony przez praskę czosnek. Chwilę razem smażymy i odstawiamy do ostygnięcia. Jeśli smarowidło nie będzie długo przechowywane można także przesmażyć z mięsem cebulę.
Chłodną zawartość patelni przepuszczamy przez maszynkę lub miksujemy. Ostatecznie doprawiamy. Najlepiej wziąć 2 łyżki masy nałożyć na talerzyk i schłodzić przez chwilę w lodówce, a następnie posmarować kawałek pieczywa i wypróbować.
Gotowe smarowidło nakładamy do słoiczków, zakręcamy i pasteryzujemy około 30 minut od momentu zagotowania. Można także pasteryzować w piekarniku.
Jeżeli konserwa będzie przechowywana w lodówce i zjedzona do 10 dniu, można pominąć pasteryzację. Wystarczy doprawione mięso podgrzać i gorące nalać do słoików i zakręcić. Jeśli ktoś chce aby tłuszcz rozłożył się równomiernie, a konserwa zejdzie w ciągu kilku dni, należy kilka razy wymieszać zawartość gdy zaczyna zastygać.
Jeżeli chcemy aby po wyjęciu z lodówki smarowidło było miękkie, kto chce może dodać do całości kilka łyżek oleju i dokładnie wymieszać.
Smacznego 😊
Polecam również ; pasztet kryzysowy, mięso w słoikach, smalec z mięsem na trudne czasy. 😉
Brak komentarzy