Przetwory Dla dzieci

Nutella ze śliwek

1 września 2021
Nutella ze śliwek

Nutella ze śliwek

Domowy krem czekoladowy ze śliwek i czekolady.  Jak się robi nutellę ze śliwek? Przepis na popularny krem  znakomity do naleśników, kanapek, deserów i ciast.  Domowa nutella ze śliwek zwana także jako czekośliwka. To takie powidła ze śliwek z czekoladą lub smarowidło ze śliwek.  Jak zrobić nutellę ze śliwek? Czekośliwka to bardzo prosty i szybki do przygotowania śliwkowo – czekoladowy krem. To takie dżem ze śliwek na bogato. Przepis na dżem ze śliwek i czekolady krok po kroku, prosty i sprawdzony sposób na szybką czekośliwkę.

Nutella ze śliwek z kakao

Jaki wybrać przepis na nutellę ze ślliwek? Nutella z czekoladą czy nutella z kakao, która lepsza? Można także przygotować czekośliwkę ze śliwek suszonych. Jakie śliwki najlepsze na czekoladową konfiturę ze śliwek?  Należy wybierać owoce mocno dojrzałe, z takich śliwek kolor będzie ładniejszy i są bardziej słodkie. A co za tym idzie, nie będzie potrzeba tyle cukru.

Powidła śliwkowe z czekoladą i kakao

Aby zagęścić krem czekoladowo śliwkowy wystarczy dodać czekolady. To najprostszy sposób na zagęszczenie czekośliwki. Innym równie skutecznym jest dodanie do masy śliwkowej kakao. Suchy proszek mocno zagęści nutellę i nada jej odpowiedniego smaku. Kakao czy czekolada do zagęszczenia nutelli ze śliwek?  Moim skromnym zdaniem pół na pół. Czekolada nie tylko nadaje smaku i kremowej konsystencji, po zastygnięciu wiąże krem czekośliwka.  Nutella ze śliwek jak pasteryzować?

 

Zapraszam na przepis 🙂

 

 

Nutella ze śliwek

 

 

 

Nutella ze śliwek przepis

śliwka węgierka 2 kg

czekolada gorzka 200 g

kawa rozpuszczalna 1 łyżeczka

cukier

kakao około 100 g

 

 

Nutella ze śliwek

 

 

Nutella ze śliwek jak zrobić

 

Śliwki aby nie były zrywane z drzewa w dzień deszczowy albo zaraz po deszczu. Takie owoce będą mocno wodniste i trzeba je długo odparowywać. Śliwki umyj, usuń ogonki i pestki.

 

Do garnka o grubym dnie wlej kilka łyżek wody, aby śliwki nie przywarły nim puszczą sok. Włóż śliwki, możesz je pokroić na mniejsze kawałki i zacznij wolno podgrzewać, mieszaj. Gotuj wolno śliwki do momentu aż wyraźnie zmiękną i zaczną się rozpadać. Zmiksuj śliwki na jednolitą masę.

 

 

 

 

Ponownie postaw garnek na palniku, delikatnie podgrzewaj. Dodaj do garnka kawę, połamane czekolady, mieszaj aby się rozpuściły.  I teraz stopniowo dodawaj na przemian cukier i kakao, ciągle mieszając. Uważaj powidła mogą chlapać! Po co kawa? Tym razem kawa jest jako przyprawa, podkręca smak kakao, czekośliwka jest bardziej czekoladowa.

 

Gotuj, mieszaj i próbuj aż uzyskasz swój smak.  Jedni lubią bardziej słodkie, inni bardziej kakaowe smaki. Nie ma żelaznej zasady ile trzeba dodać cukru. Ilość cukru zależy po pierwsze od rodzaju śliwek, a dwa od ich dojrzałości, nie każda śliwka tak samo smakuje. I to o czym już wspomniałam indywidualny smak każdego. Jeżeli chcesz możesz dodać  trochę cukru z wanilią.

 

 

 

 

Gotowy czekodżem przełóż do słoiczków, zakręć. Wstaw do garnka, zalej ciepłą wodą ( słoiki są ciepłe) i pasteryzuj 15 – 20 minut od momentu zagotowania.

 

Zobacz koniecznie: tarta ze śliwkamiszybkie kluski ze śliwkami.

 

Smacznego 😊

 

Redakcja dietamojapasja.com

 

Nutella ze śliwek

Nutella ze śliwek

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz