Ciasta

Ciasto krówka przepis

2 października 2021
ciasto z masą krówkową i kokosem - Ciasto krówka przepis

Ciasto krówka na maślance 

Ciasto krówka przepis na smaczne i efektowne ciasto z kajmakiem. Przepis na ciasto krówka  kakaowa z wiórkami kokosowymi.  Ciasto krówka to popularne ciasto z masą kajmakową. Jest wiele przepisów na to łatwe ciasto, dziś przedstawię Wam swoją wersję ciasta z dziurką i masą krówkową.  Robiąc ciasto z kajmakiem nie trzeba go przecinać na pół aby przełożyć, mam na to inny niezawodny sposób. Dlatego ciasto  na maślance jest łatwe i robi się  bez użycia miksera. Ciasto krówka kokosowa jak zrobić?  Jest to łatwe ciasto na maślance a do tego masa krówkowa i wiórki kokosowe. O tym cieście można powiedzieć ciasto z dziurkami lub ciasto z dziurką,  bo jest to ciasto nieprzewidywalne. Jak zrobić dobre ciasto krówka?

Ciasto krówka z masą krówkową

Krówka bez pieczenia to najpopularniejszy przepis. Krówka na herbatnikach, krówka na zimno, krówka na biszkoptach jednym słowem krówka bez pieczenia górą. Jednak czasem warto zrobić inne ciasto i choć jest to krówka pieczona można ją zaliczyć do łatwych i szybkich ciast.  Mój pomysł na łatwe ciasto z masą kajmakową jest trochę inny.  Jednak jest to ciasto krówka przepis sprawdzony i godny polecenia. Nim coś opublikują sama sprawdzam czy da się zjeść. 😉 A więc jak zrobić ciasto z dziurką i kajmakiem?

 

Zapraszam na przepis 🙂

 

 

Ciasto krówka przepis

Ciasto krówka przepis

 

 

 

Ciasto krówka przepis

Przepis na ciasto KLIK

Oraz

masa krówkowa 450 – 500 g

masło 50 g

śmietanka 30% 100 ml

kakao 1 łyżka

wiórki kokosowe

 

 

Ciasto krówka przepis

Ciasto krówka przepis

 

 

 

Ciasto krówka przepis jak zrobić

 

Przepis na krówkę blacha 20 x 20 cm lub trochę większa.

 

Z przepisu przygotuj ciasto, pomiń dżem on nam nie będzie potrzebny. Jeżeli lubisz ciasta nie zbyt słodkie, dodaj połowę cukru, dojdzie słodka masa krówkowa i będzie idealnie.

 

Wyjmij ciasto z piekarnika daj mu lekko ostygnąć,  po około 10 minutach weź drewnianą łyżkę i nóż. Czubkiem noża zrób w skórce małą dziurkę, a łyżką przedziuraw ciasto prawie do spodu. Zrób tych dziur dość dużo, niech nie będą symetryczne. Odstaw ciasto do przestudzenia.

 

 

 

 

W rondlu rozpuść masło, dodaj śmietanę razem podgrzej, dodaj kakao mieszaj aż się połączy ( nie gotuj) z resztą. Tego kakao możesz dać więcej jeśli lubisz mocniejsze smaki. Wyłóż do masy kajmak, dokładnie wymieszaj i odstaw do przestygnięcia.

 

 

 

 

Jeszcze ciepłą masą posmaruj zimne ciasto. Rozprowadzaj cienką warstwę po powierzchni, masa krówkowa będzie wpływać w dziurki i tak warstwa po warstwie, aż wykorzystasz całą masę. Możesz też  wlewać wprost do dziurek a resztą posmarować wierzch, ale to żmudne zajęcie.

 

 

Ciasto krówka przepis

Ciasto krówka przepis

 

 

Z ciastem z dziurką jest tak, że część dziurek się wypełni pod korek inne nie, dlatego na koniec posyp ciasto obficie wiórkami kokosowymi i wszystko się wyrówna.  Odstaw ciasto do lodówki, aby masa lekko stężała a ciasto przeszło jej smakiem.

W przypadku krówki kokosowej tak samo jak z ciastem jogurtowym z kajmakiem i orzechami one lepiej smakują jak trochę złapią temperatury. Ciasto jest nie tylko smaczne, ale i urocze. Każdy kawałek wygląda inaczej, za każdym kęsem też możemy odkryć  inną ilość nadzienia lub wcale jej nie znaleźć.  Czyli jak wspomniałam wcześniej krówka kokosowa to ciasto nieprzewidywalne. 😋

 

Ciasto krówka przepis łatwy i dość szybki, można go śmiało wykonać w trakcie gotowania obiadu lub rozłożyć na raty i jednego dnia upiec, drugiego wykończyć masą krówkowa.

 

Wejdź i zobacz: szybkie ciasto z jabłkami, ciasto ze śliwkami, szybkie ciasto 

 

Smacznego 😊

 

 

Ciasto krówka przepis

Ciasto krówka przepis

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz