Ciasta

Ciasto krówka przepis

2 października 2021
ciasto z masą krówkową i kokosem - Ciasto krówka przepis

Ciasto krówka przepis

Przepis na ciasto krówka  kakaowa z wiórkami kokosowymi.  Ciasto krówka to popularne ciasto z masą kajmakową. Jest wiele przepisów na to łatwe ciasto, dziś przedstawię Wam swoją wersję ciasta z dziurką i masą krówkową.  Robiąc ciasto z kajmakiem nie trzeba go przecinać na pół aby przełożyć, mam na to inny niezawodny sposób. Dlatego ciasto  na maślance jest łatwe i robi się  bez użycia miksera. Ciasto krówka kokosowa jak zrobić?  Jest to łatwe ciasto na maślance a do tego masa krówkowa i wiórki kokosowe. O tym cieście można powiedzieć ciasto z dziurkami lub ciasto z dziurką,  bo jest to ciasto nieprzewidywalne.

Ciasto krówka

Krówka bez pieczenia to najpopularniejszy przepis. Krówka na herbatnikach, krówka na zimno, krówka na biszkoptach jednym słowem krówka bez pieczenia górą. Jednak czasem warto zrobić inne ciasto i choć jest to krówka pieczona można ją zaliczyć do łatwych i szybkich ciast.  Mój pomysł na łatwe ciasto z masą kajmakową jest trochę inny.  Jednak jest to ciasto krówka przepis sprawdzony i godny polecenia. Nim coś opublikują sama sprawdzam czy da się zjeść. 😉 A więc jak zrobić ciasto z dziurką i kajmakiem?

 

Zapraszam na przepis 🙂

 

 

Ciasto krówka przepis

 

 

 

Ciasto krówka przepis

Przepis na ciasto KLIK

Oraz

masa krówkowa 450 – 500 g

masło 50 g

śmietanka 30% 100 ml

kakao 1 łyżka

wiórki kokosowe

 

 

Ciasto krówka przepis

 

 

 

Ciasto krówka przepis jak zrobić

 

Przepis na krówkę blacha 20 x 20 cm lub trochę większa.

 

Z przepisu przygotuj ciasto, pomiń dżem on nam nie będzie potrzebny. Jeżeli lubisz ciasta nie zbyt słodkie, dodaj połowę cukru, dojdzie słodka masa krówkowa i będzie idealnie.

 

Wyjmij ciasto z piekarnika daj mu lekko ostygnąć,  po około 10 minutach weź drewnianą łyżkę i nóż. Czubkiem noża zrób w skórce małą dziurkę, a łyżką przedziuraw ciasto prawie do spodu. Zrób tych dziur dość dużo, niech nie będą symetryczne. Odstaw ciasto do przestudzenia.

 

 

 

 

W rondlu rozpuść masło, dodaj śmietanę razem podgrzej, dodaj kakao mieszaj aż się połączy ( nie gotuj) z resztą. Tego kakao możesz dać więcej jeśli lubisz mocniejsze smaki. Wyłóż do masy kajmak, dokładnie wymieszaj i odstaw do przestygnięcia.

 

 

 

 

Jeszcze ciepłą masą posmaruj zimne ciasto. Rozprowadzaj cienką warstwę po powierzchni, masa krówkowa będzie wpływać w dziurki i tak warstwa po warstwie, aż wykorzystasz całą masę. Możesz też  wlewać wprost do dziurek a resztą posmarować wierzch, ale to żmudne zajęcie.

 

 

 

 

Z ciastem z dziurką jest tak, że część dziurek się wypełni pod korek inne nie, dlatego na koniec posyp ciasto obficie wiórkami kokosowymi i wszystko się wyrówna.  Odstaw ciasto do lodówki, aby masa lekko stężała a ciasto przeszło jej smakiem.

W przypadku krówki kokosowej tak samo jak z ciastem jogurtowym z kajmakiem i orzechami one lepiej smakują jak trochę złapią temperatury. Ciasto jest nie tylko smaczne, ale i urocze. Każdy kawałek wygląda inaczej, za każdym kęsem też możemy odkryć  inną ilość nadzienia lub wcale jej nie znaleźć.  Czyli jak wspomniałam wcześniej krówka kokosowa to ciasto nieprzewidywalne. 😋

 

Ciasto krówka przepis łatwy i dość szybki, można go śmiało wykonać w trakcie gotowania obiadu lub rozłożyć na raty i jednego dnia upiec, drugiego wykończyć masą krówkowa.

 

Wejdź i zobacz: szybkie ciasto z jabłkami, ciasto ze śliwkami, szybkie ciasto 

 

Smacznego 😊

 

 

Ciasto krówka przepis

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz