Sałatka Obiad

Marchew z groszkiem przepis

24 października 2021
Marchew z groszkiem przepis

Marchew z groszkiem zasmażana

Marchew z groszkiem przepis prosty i sprawdzony. Tradycyjna marchew z groszkiem na maśle. Marchew  zasmażana z groszkiem jak u Babci, prosto i smacznie.  Marchew z groszkiem na ciepło do obiadu, to prosta i smaczna sałatka. Taki dodatek doskonale się sprawdzi na co dzień jak i od święta. Jeżeli chcemy przygotować na szybko, mrożona marchew  z groszkiem będzie doskonałym zamiennikiem. Jest jeszcze inny patent, na marchew z groszkiem z puszki, to przepis na szybki dodatek do obiadu dla zapracowanych. Jeżeli masz czas, zrób marchew z groszkiem  na ciepło ze świeżej marchewki.  Jak zrobić marchew z groszkiem do obiadu?

Marchew z groszkiem do obiadu

Jak już wcześniej wspomniałam można wykorzystać mrożoną marchew zrobić zasmażaną lub z groszkiem. Można też sięgnąć po gotową mieszankę mrożona marchew z groszkiem. Jednak jak przy każdym zakupie, tak i tu polecam zapoznać się ze składem. Ostatnio słyszałam rozmowę dwóch Pań, że mrożona marchew z groszkiem z Biedronki jest bardzo dobra.  Czy to prawda? Nie wiem, nie sprawdzałam. Wiem, że lawasz mają bardzo dobry i to mogę potwierdzić. Dziś proponuję świeżą marchewkę zasmażaną z groszkiem na gęsto do obiadu oraz jako dodatek do innych sałat i sałatek. Marchew z groszkiem przepis jak zrobić z czym podawać?

 

Zapraszam 🙂

 

 

Marchew z groszkiem przepis

Marchew z groszkiem przepis

 

 

 

 

Marchew z groszkiem przepis

marchew 5 średnich sztuk

groszek mrożony 150 g

woda 1 szklanka

masło  2 – 3 łyżki

sól i pieprz do smaku

 

 

Marchew z groszkiem przepis

Marchew z groszkiem przepis

 

 

 

Jak zrobić marchewkę z groszkiem na ciepło

Czystą i obraną marchew pokrój w kostkę. Grubość kostki zależy od Twoich preferencji lub czasu na przygotowanie jakim dysponujesz. Może to być grubsza lub drobniejsza kostka.

W rondlu lub garnku o grubym dnie rozgrzej masło, wrzuć marchewkę i chwilę podsmażaj.  Następnie zalej szklanką gorącej wody, dodaj odrobinę soli i duś wolno do miękkości pod przykryciem. Pamiętaj o mieszaniu. Jeżeli woda odparuje, a marchewka nadal jest twarda dodaj gorącej wody.

 

 

 

 

Do miękkiej marchewki dodaj mrożony groszek, smaż jeszcze chwilę. Dopraw do smaku solą i pieprzem. Groszek potrzebuje kilku minut aby zmięknąć.  Pod koniec duszenie, zdejmij pokrywkę aby  odparowała reszta wody.

 

 

 

 

Jak widać  marchew z groszkiem przepis prosty i szybki, jedyna trudność to krojenie marchewki. 😉 Jeżeli ktoś lubi marchewkę zasmażaną z groszkiem bardziej upaćkaną, może mąki i masła dać więcej, albo jeszcze mniej gdy chce tylko symbolicznie.

Z czym podawać marchew z groszkiem? Idealnie smakuje z rybą czy kotletami rybnymi kotlety pożarskiego czy też zwykłe mielone też się sprawdzą.

Wejdź i zobacz: marchew z chrzanem, marchew z jabłkiem do obiadu 

 

Smacznego 😊

 

Redakcja dietamojapasja.com

 

 

Marchew z groszkiem przepis

Marchew z groszkiem przepis

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz