Ciasta Polecane

Ciasta na komunie

24 kwietnia 2022
Ciasta na komunię

Ciasta na komunię

 

Ciasta na komunie to w komunijnym menu zestaw obowiązkowy.  Białe ciasta kokosowe ,  z białą czekoladą,  czy też z białą masą są w większości  obowiązkowe. Tort komunijny, oczywiście wśród słodkości to NR. 1, ale  inne ciasta i desery są bardzo ważne. Kiedyś czy dziewczynka szła do komunii czy chłopiec tort był praktycznie taki sam, może tylko różnił się ulubionym  smakiem głównego bohatera. Zazwyczaj taki tort był  okrągły, co najwyżej piętrowy. Dziś  przeważnie jest to tort prostokątny lub tort książka, taka moda. Do tego dochodzi płeć, inny tort komunijny dla dziewczynki inny tort dla chłopca. I jak całe menu na komunię jest  zazwyczaj tradycyjne, bez względu czy komunia w domu czy lokalu, tak te podobieństwa się tutaj kończą.

Ciasta na komunię jak wybrać? Wiadomo, że na imprezie komunijnej goście są w całym przedziale wiekowym. Zaczynając od najmłodszych tych małych i tych trochę starszych, przez młodzież, rodziców i kończąc na seniorach czyli najstarszych. Babcia, Dziadek to także goście honorowi.  I dlatego wybierając ciasta i wszelakie słodkości na komunię należy zacząć od klasyki, sernik król wszystkich rodzinnych imprez. Zastanawiając się jakie ciasta na komunię wybrać, należy wybierać stosownie do uroczystości. Komunia to biały wystrój i nastrój, więc poza własnymi upodobaniami warto i to mieć na uwadze.

Odradzam wszelakie eksperymenty, dobrze jest wybrać ciasta sprawdzone, które wiesz, że będą smakować, jeżeli nie wszystkim to na pewno większości towarzystwa. Nawet najpopularniejsze w sieci ciasta, jeżeli nie są przez Ciebie osobiście sprawdzone, nie ryzykuj. Osobiście widziałam jak piękny leśny mech prawie w całości został na stole, goście go skutecznie omijali, a jak już się ktoś skupił to tylko raz. Leśny mech był piękny, ale smak pozostawał wiele do życzenia.  I tak to bywa z niesprawdzonym wypiekiem.

A teraz kilka ciast na komunię, które były na moich bliższych i dalszych podobnych rodzinnych uroczystościach uroczystościach. Jak wybrać ciasto na komunię? Na pewno dobrze się zastanowić.

 

Zaczynamy od  serników.

 

Sernik z wiśniami i bitą śmietaną 

 

Ciasta na komunię

Ciasta na komunię

 

Sernik z rosą 

 

Ciasto na komunię

 

Sernik na oleju z mlekiem  i pianka

 

Różne ciasta na komunię 

 

 

Księżniczka ciasto na specjalne okazje z puszystym biszkoptem i bitą śmietaną z kokosem.

 

ciasto na komunie

 

 

 

Ciasto imieninowe Moniki czyli biszkopt z kajmakiem i bitą śmietaną

 

 

 

Ciasto z ananasem i kokosem na bogato z owocami. Świetnie wygląda u smakuje wersja na równo.

 

 

 

Maj, sezon na truskawki się rozkręca, a więc ciasta z truskawkami i tu mam propozycję na dwa desery.

 

Bezglutenowe ciasto na płatkach kukurydzianych  tzw. malaga bez pieczenia 

 

Ciasta na komunię

Ciasta na komunię

 

 

Ciasto truskawkowe 

 

 

 

Ciasto kokosowe z kajmakiem

 

 

 

Nie można też pamiętać o takich ciastach jak : napoleonka na cieście francuskim, malinowa chmurka czy szarlotka z bitą śmietaną

To tylko kilka propozycji, chcesz zobaczyć więcej wejdź na Bloga i zobacz wszystkie ciasta i desery  i TU  inne słodkości.

Reasumując całość, ciasta na komunię to bez wątpienia tylko mały ułamek tego co jest potrzebne, aby impreza była udana i wszyscy zadowoleni. Moja teściowa mawiała ” dawniej dziecko po przyjęciu komunii szło z rodzicami pod piekarnię i dostawało słodką bułkę, ot cała impreza, a  dziś? A dziś to bardziej dla ciała, na pokaz a nie dla ducha.” I chyba coś w tym jest.

Do czego zmierzam? Przeglądając temat komunia 2022, komunijne lekko się rozbawiłam. Chciałam zobaczyć menu na komunię, jakie króluje w tym roku, ciasta komunijne, a co się dowiedziałam? Że najbardziej chodliwy , popularny temat to  sukienka na komunię dla mamy, stylizacja na komunię dla mamy.  Czyżby to mama była gwiazdą dnia?  Dzień doniosły, ale nie dajmy się zwariować. Życzę wszystkim tylko udanych imprez. Do miłego 👋

 

 

Ciasta na komunię

Ciasta na komunię

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz