Polecane Przetwory

Obiad do słoika ziemniaki z kiełbasą

22 maja 2020
Obiad do słoika

Obiad do słoika

Pyszny obiad do słoika z ziemniakami i kiełbasą. Obiad do słoika, ziemniaki z kiełbasą. Pomysł na szybki obiad do słoika.  Przepis pochodzi od znajomego wędkarza, Pana Włodka, który jak każdy moczykij umie sobie radzić w terenie. Patent  jest wzorowany na ziemniakach z gara zwanych prażonki,  duszonki, pieczonki, albo jeszcze inaczej znanymi na Śląsku, a szczególnie w okolicach Zawiercia. Świetnie sprawdzi się jako pyszny i błyskawiczny, domowy obiad, na działce, na wycieczce, pikniku lub długiej trasie. Po prostu pożywne, swojskie, domowe danie z dobrych składników. A nie słoik z marketu   którym jeden diabeł wie, co się znajduje. Co na obiad do słoika? Pomysł na obiad ze słoika. Jak zrobić obiad do słoika?

Gorąco polecam! 🙂

Obiad do słoika przepis

1 kg ziemniaków

300 g kiełbasy

200 g boczku

2 cebule

majeranek

pieprz czarny

sól

łyżka masła

słoiki

folia aluminiowa 

Obiad do słoika

 

Obiad do słoika ziemniaki z kiełbasą

Ziemniaki kroimy w grubą kostkę, tak samo kiełbasę i boczek. Jeśli boczek mamy gotowany kostka może być taka sama jak kiełbasy, jeśli tylko wędzony, powinna być trochę mniejsza. Cebulę kroimy w piórka.

Każdy słoik przecieramy odrobiną tłuszczu, aby ziemniaki nie nic nie przywarło do ścianek. Ja użyłam masła, ale może być smalec czy inny tłuszcz.
Zaczynamy od ziemniaków i tak warstwami układamy ziemniaki – cebula -przyprawy – boczek i kiełbasa – ziemniaki i tak do wyczerpania składników, aż pod korek.
Każdy słoik nakrywamy kawałkiem folii, dociskamy aby było szczelnie. Patyczkiem robimy 4 – 5 otworów, aby para mogła się wydostać.

 

Wstawiamy do zimnego piekarnika, ustawiamy na 180 stopni i pieczemy 60 – 70 minut. Gdy widzimy że ziemniaki już się zaczynają rumienić wyłączamy piekarnik i lekko uchylamy, aby temperatura trochę zeszła.
Po 15 minutach ostrożnie wyciągamy, zdejmujemy folię i mocno zakręcamy. Gdy po chwili nakrętka strzeli to znak, że nasz posiłek może z nami ruszać na dłuższy wypad. Przepis równie dobrze sprawdzi się jako  szybki obiad na zapracowany tydzień. Wystarczy wyłożyć i odgrzać na patelni, albo razem podgrzewać ze słoikiem umieszczonym w zimnej wodzie.
Rewelacyjnie smakuje z maślanką, kefirem, zsiadłym mlekiem albo mizerią.
Smacznego 😊

Inne pomysły na obiad —- >  TU

Obiad do słoika

 

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz