Buraczki Porady Wielkanoc

Jak szybko ugotować buraki

7 sierpnia 2020
Jak szybko ugotować buraki

Jak szybko ugotować buraki? Swojskie buraczki to mój ulubiony dodatek do wielu dań. Czy jest możliwe, żeby ugotować w klasyczny sposób buraki w 30 minut? Metodę znalazłam gdzieś w internetach i sprawdziłam! Wniosek? Niewątpliwie jest to możliwe! Buraczki według tego sposobu, są pyszne, bardzo aromatyczne i intensywne w kolorze. Godne uwagi jest też to, że dzięki krótkiemu gotowaniu nie tracą wielu cennych wartości.

Podsmażone na masełku z odrobiną cytryny lub octu, doskonale uzupełnią wiele dań obiadowych i co najważniejsze – bez długiego czekania. Jeśli lubisz więc buraczki co najmniej tak bardzo jak ja, to proszę zapoznaj się z tym prostym sposobem. Bez wątpienia się uda!

Gorąco polecam 🙂
Jak szybko ugotować buraki skład
1 kg buraków
1 łyżka cukru
woda
skórka razowego chleba
Oraz:
 garnek
zimna woda
kostki lodu
.
.
Jak szybko ugotować
 
 .
.
Jak szybko ugotować buraki przepis
1. Wybieramy bulwy jednej wielkości ( nie za duże), bez otarć i skaleczeń. Nigdy nie bierzemy takich, które mają urwany korzeń. Każde uszkodzenie – skaleczenie spowoduje, że w czasie gotowania woda będzie z nich wypłukiwać to co najlepsze i kolor. Duże bulwy będą włókniste z białymi kręgami, takie  warzywo prawdopodobnie przygotowywało się już do wydania nasion, albo miało kwiatostan. Jest bez smaku, wartości i nie do ugotowania!
2. Buraczki powinny mieć wyraźną skórkę, taką raczej grubszą. Unikamy tych błyszczących, śliskich przypominającą pomidora. I takich z mocno odciętym wieńcem, miejscem gdzie były liście. Powinno być ono wyraźne, a nawet z końcówkami liści.
 
3. Przed gotowaniem dokładnie myjemy gąbką, żadna szczoteczka – powstaną uszkodzenia!
4. Wkładamy do garnka, dodajemy skórkę chleba ( chleb zniweluje zapach jaki powstaje w trakcie gotowania), cukier i zalewamy wrzącą wodą. Buraki muszą być przykryte co najmniej 2 – 3 cm. Gotujemy na dużym palniku, w razie potrzeby uzupełniamy wrzątek.
5. Po 25 – 30 minutach odcedzamy buraki, przekładamy do drugiego garnka z zimną wodą. Woda powinna być lodowata, dlatego dodajemy kostki lodu. Takie hartowanie powoduje dalszy proces zmiękczania buraków, bez dłuższego gotowania. Po 15 minutach odcedzamy, obieramy ze skóry i można przygotować w swój ulubiony sposób.
Buraki po takim gotowaniu nie tracą wielu wartości, proces jest krótki, a warzywo takie jak być powinno. Lekko chrupkie, wyczuwalne, takie na ząb.
Powodzenia 😊
Inne porady —-> TU
.
.
Jak szybko ugotować buraki

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz