Ciastka Drożdżowe

Ciastka kokosowe z dżemem

15 sierpnia 2020
Ciastka kokosowe

 

 

Ciastka kokosowe z dżemem.  Święta, ciasta i ich resztki, każdy ma ten sam dylemat co zrobić ? Co zrobić z resztkami babki, keksa czy ciasta drożdżowego? Chciałam Wam pokazać w jaki sposób moje wypieki zmieniam w pyszna ciastka kokosowe z dżemem. Dziś to była klasyczna kilkudniowa drożdżówka, która w prosty i szybki sposób przeżyła renesans. Łatwy zabieg pozwolił na przerobienie jej w pyszne ciastka do kawy. Już się nie martw co zrobić z czerstwej babki, co zrobić z czerstwego ciasta drożdżowego?

Do przepisu potrzebne będzie niekoniecznie świeże drożdżowe lub ucierane ciasto, a także dżem i wiórki kokosowe. Jeśli ktoś woli zamiast dżemu może dać masło orzechowe lub masło migdałowe. Wszystko robi się szybko. Wystarczy 20 minut i ciasteczka gotowe!

Gorąco polecam. 🙂

 

Ciastka kokosowe z dżemem skład

8 kromek drożdżówki
Polewa kakaowa:
150 g masła
3 łyżki kakao
50 – 80 mil mleka 
cukier do smaku
Oraz:
3 – 4 łyżki dżemu
100 g wiórków kokosowych 
Ciastka kokosowe z dżemem

Ciastka kokosowe z dżemem przepis

Robimy polewę kakaową. Ta z czekoladą się tu słabo spisze, nie wniknie tak głęboko, nie odświeży nam ciasta ( jeśli jest starsze), a gdy zastygnie może odpryskiwać.
W garnku podgrzewamy 3/4 mleka, masło, kakao i cukier, który dajemy według własnych upodobań. Podgrzewamy aż się rozpuści, odstawiamy do lekkiego stygnięcia.
Ciasto ( babka, murzynek, keks, drożdżowe, biszkopt) ciasto kroimy w kromki. Wyrównujemy brzegi aby wszystkie kawałki były jednakowe.
Smarujemy dżemem i składamy dwie razem, ot takie kanapeczki. Jak wcześniej wspomniałam można przekładać czym się chce, można też użyć polewy.
Każdy taki zestaw przecinamy po przekątnej na pół. Maczamy (kąpiemy) w polewie, obtaczamy w wiórkach, a raczej je wciskamy w trójkąty. Odkładamy do stężenia.
Ciastka obsychają bardzo szybko, ponieważ suche wnętrze zbiera wilgoć, a pozostała na wierzchu polewa z wiórkami to tylko chwila.
Jeżeli ciasto jest starsze ( bardziej suche) tego mleka można dodać więcej, chodzi o to aby wilgoć wnikała do wnętrza. Najlepiej zrobić próbę z pierwszym ciastkiem, jak się ładnie pokrywa polewą, a wiórki przylegają tzn jest ok. Jeśli ciasto ma prześwity, trzeba dodać masła i kakao – za rzadkie. Jeśli zbiera grubą warstwę polewy – za gęsta, dodać mleka.
 
Ciastka są delikatne, wilgotne i bardzo kokosowe. Takie połączenie kokos – czekolada zadowoli niejedno podniebienie i zrobi wrażenie, ponieważ takich ciastek nie powstydzi się najlepsza Pani Domu.
Smacznego 😊
Pomysł na czerstwe ciasta i ciastka —> KLIK
Kruche ciasteczka sezamowe—> KLIK
Inne słodkości —–>  TU
Ciastka kokosowe z dżemem

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz