Kruche ciasto ze śliwkami i budyniem
Pyszne i szybkie kruche ciasto ze śliwkami i budyniem. Sprawdzony przepis na ciasto ze śliwkami. Bardzo kruche, lekko kwaśne ciasto z owocami. Ze słodkim budyniem, kwaśnymi śliwkami kruchy placek. Klasyczny i wyjątkowo prosty deser bez brudzenia rąk i góry brudnych naczyń. Do jego przygotowania potrzebny Ci będzie tylko mikser i 1 garnek! Ciasto sypane to sprawdzony przepis, godny polecenia osobom które nie czują się pewnie w kuchni. Jak zrobić ciasto kruche z budyniem i śliwkami ? Jak zrobić kruche ciasto ze śliwkami pod kruszonką?
Szybkie ciasto z budyniem i śliwkami
Bardzo proste i szybkie ciasto ze śliwkami. Do ciasta możesz wykorzystać każde owoce, mrożone i z kompotu także. Jednak latem polecam wykorzystanie owoców sezonowych. Truskawki, borówki, maliny, śliwki czy inne pyszne owoce.
Przepis jest jednym z tych, który nie może się nie udać! Szczerze go polecam wszystkim, którzy szukają pomysłu na letnie, szybkie kruche ciasto ze śliwkami. Rezultat z pewnością będzie pyszny, a deser zniknie z patery w jednej chwili 😋 Tak jest zawsze u mnie gdy zrobię to ciasto. Jak zrobić ciasto z budyniem i owocemi?
Ciasto ze śliwkami i budyniem przepis
Ciasto:
1 szklanka mąki
1 szklanka manny
1/3 -1/2 szklanki cukru
150 g masła
1 płaska łyżeczka proszku
kilka kropli wanilii
szczypta soli
1 jajko
Masa budyniowa:
600 mil mleka
2 budynie ( na 0,5 l) waniliowe
2 łyżki cukru
2 łyżki masła
Oraz:
około 1 kg śliwek
tortownica 20 – 21 cm
puder do dekoracji
Ciasto ze śliwkami i budyniem jak zrobić
Tortownicę smarujemy masłem i wysypujemy mąką.
Składniki na ciasto miksujemy razem, aż powstanie żwirek. 3/4 masy wysypujemy na dno tortownicy.
Wyrównujemy i układamy połówki śliwek, skórką do spodu.
Budyń gotujemy tradycyjnie, tylko w mniejszej ilości mleka. Gorący wykładamy na śliwki, rozkładając łyżką punktowo, będzie łatwiej wyrównać.
Na budyniu rozkładamy kilka połówek śliwek, także skórką do spodu. Ja dużo śliwek próbowałam czy dobre? A że dobre to mi brakło 😆 dlatego dodałam kilka malin. 😊Posypujemy resztą żwirku. Pieczemy w 180 stopniach góra – dół około godziny.
Po 2 godzinach od wyjęcia z piekarnika gdy budyń stężeje, można rozpiąć rant formy. Już jest gotowe do degustacji, jednak najlepiej się kroi gdy całkowicie ostygnie, ale kto by tyle czekał? 😋
Ciasto jest bardzo łatwe w przygotowaniu, bez ryzyka zakalca, można owoce dowolnie zestawiać. Największą trudnością we wszystkim to ugotować budyń.
Smacznego 😊
Inne ciasta sypane —-> TU
Brak komentarzy