Porady Przetwory

Grzyby marynowane na 3 sposoby

15 października 2020
Grzyby marynowane

 

Grzyby marynowane

 

Grzyby marynowane na 3 sposoby. Każdy ma pewnie swój ulubiony przepis na grzyby marynowane. Sezon grzybowy odtrąbiono, kto odwiedził las ma swoją kolekcję grzybów. Ja bardzo długo miałam jeden ulubiony sposób na grzyby czyli z octu. Mogłam je jeść do wszystkiego do obiadu, kanapek, same i dodawałam do czego się dało. A sałatki już obowiązkowo musiały zawierać ten cudowny dodatek.

 Bywały lata, że miałam po 200 słoików. 😱 Nie licząc woreczków płóciennych z suszonymi.  Dziś ta liczba mnie przeraża. Na szczęście smaki się zmieniają i już od kilku lat, apetyt na marynowane mnie opuścił. Nie, żeby całkowicie, nadal chętnie zjem, ale już tylko czasem i w mniejszych ilościach. 

 

Teraz bardziej robię rekreacyjnie, po kilka słoiczków i to każde w innej marynacie. W tym roku padło na nowe smaki, jadłam u znajomych i bardzo mi posmakowały.

Pierwsze to grzyby lekko miodową nutą. Są mimo że kwaśne, to jednak jest to łamane słodyczą miodu. Smak bardzo inny bardzo delikatny. 

 

Grzyby na 3 sposoby marynowane

Grzyby marynowane

 

 

Grzyby marynowane w miodowej zalewie ——–> PRZEPIS

 

Inny przepis to grzyby lekko pikantne, chyba  że ktoś woli bardziej. To grzybki z ostrą papryczką, wariant lekki to 0,5 papryczki na słoik, wariant ekstrema cała papryczka. Też są bardzo fajne, jak mówi mój znajomy…idealne pod bimberek. 😅

 

Grzyby na 3 sposoby marynowane

Grzyby marynowane

 

 

Grzyby marynowane z ostrą papryką ———> PRZEPIS

 

I tradycyjne grzybki w samym occie, ten smak zawsze jest u mnie łamany cukrem. Takie grzybki najbardziej nadają się do wszelakich sałatek. 

 

Grzyby na 3 sposoby marynowane

 

 

Grzybki marynowane na kwaśno ——–> PRZEPIS

 

       I jeszcze jedna bardzo ważna uwaga. Jeśli mamy choć chwilę zawahania, maleńką wątpliwość co do osobnika, nie zabierajmy go. Bez tego jednego grzyba żyć będziemy. Jednak gdyby wątpliwości się potwierdziły nasze życie może stać pod wielkim znakiem zapytania.

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz