Obiad Ziemniaki

Jak zrobić pyszne ziemniaki z piekarnika

6 stycznia 2021
ziemniaki z piekarnika 

 

Jak zrobić pyszne ziemniaki z piekarnika

 

 

      Ziemniaki z piekarnika, jak je zrobić aby były pyszne, zachwycały nie tylko smakiem, ale i wyglądem? Nowy przepis na pieczone ziemniaki  zawsze chętnie przytulę. Lubię proste zestawy, które można szybko zmontować, a ziemniaki z piekarnika takie właśnie są. Do tego tylko masło  i nic mi więcej nie potrzeba. Ziemniaki z piekarnika są nie tylko łatwe w przygotowaniu, ale także i efektowne. 

 

Ten mój wynalazek powstał przez przypadek. Kroiłam jabłka i pomyślałam…a może to pomysł na ziemniaki pieczone? Gdy chcemy przygotować szybki obiad, pieczone ziemniaki są idealne. A ziemniaki w mundurkach są najsmaczniejsze i najzdrowsze. Ziemniaki są pieczone bez soli, tylko z odrobiną oleju. Po wyjęciu z piekarnika, pieczone ziemniaki można dowolnie doprawić. Ja do swoich dodałam tylko koperek i odrobinę masła, a całość dopełniła maślanka.  Takie ziemniaki z piekarnika i ; kurczak pieczony, schabowy, kotlet mielony, a nawet sznycel po wiedeńsku będą się znakomicie ”dogadywać”. 😉 

Jeśli szukasz pomysłu na obiad, fajny dodatek do mięsa, sałatki lub ulubionego sosu, wypróbuj mój przepis na ziemniaki z piekarnika. Pieczone ziemniaki to niepozorny wynalazek, swojski produkt, który zawsze się sprawdzi. 

 

Zapraszam na przepis 🙂

 

Jak zrobić pyszne ziemniaki z piekarnika 

 

kilka większych ziemniaków

1 łyżka oleju

krajalnica do jabłek 

masło

koperek 

 

Jak zrobić pyszne ziemniaki z piekarnika

 

 

 

Jak zrobić pyszne ziemniaki z piekarnika 

 

Ziemniaki powinny być odrobinę mniejsze niż krajalnica do jabłek, aby można je było swobodnie nacinać.

 

Ziemniaki dokładnie myjemy, wycieramy do sucha. Każdego nacinamy krajalnicą (tak samo jak jabłko), ale tylko do 3/4 w głąb. Należy uważać, zbyt mocno nacięte będą się rozpadać po upieczeniu. 

 

Jak zrobić pyszne ziemniaki z piekarnika

 

Na dłoń nalewamy odrobinę oleju i każdy nacięty już ziemniak dokładnie nacieramy tłuszczem. 

 

Układamy na blasze wyłożonej papierem, wstawiamy do nagrzanego piekarnika ( 210 stopni) i w zależności od wielkości pieczemy 50 – 60 minut. Najlepiej jednak sprawdzać patyczkiem czy swobodnie wchodzi w ziemniaki.  Ziemniaki czym będą bardziej upieczone, będą się rozchylać. 

 

Na gorące ziemniaki nakładamy po odrobinie masła i posypujemy koperkiem. To moja propozycja, ale równie dobrze można posypać serem lub podać z ulubionym sosem. 

Smacznego 😊

 

Polecam także; faszerowane ziemniaki, ziemniaki gyros, ziemniaki wybuchowe

 

Jak zrobić pyszne ziemniaki z piekarnika

 

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz