Papryka marynowana
Lubisz chrupiącą paprykę marynowaną? Chrupiąca, lekko kwaśna papryka konserwowa w słoikach na zimę. Papryka marynowana z olejem w delikatnej zalewie z octem. Kolorowa papryka marynowana w occie. To prosty i sprawdzony przepis na paprykę marynowaną Babci. Papryczki są lekko kwaśne, chrupiące i znakomicie nadają się do sałatek i do dań mięsnych. Papryka marynowana w occie, jak zrobić?
Papryka konserwowa
Jak się robi paprykę konserwową? Co to jest konserwacja żywności? Czy papryka konserwowa to to samo co papryka marynowana? Konserwacja to nic innego jak poddanie produktu różnym procesom przetwarzania, aby na dłużej zachować ich przydatność do spożycia. Mamy różne techniki konserwacji, obróbka cieplna, suszenie, mrożenie, peklowanie, zakwaszanie i bardziej skomplikowane liofilizacja. A więc czy paprykę gotujemy, pasteryzujemy, pieczemy, marynujemy poddajemy ją konserwacji i w ten właśnie sposób otrzymujemy paprykę konserwową. Choć większości z nas konserwa kojarzy się z puszką, to należy pamiętać, że w słoiku czy plastiku ( tego raczej unikajmy) to też są konserwy.
Papryka marynowana w occie
Marynowanie papryki w occie to jeden z najpopularniejszych przetworów z tym warzywem. Chrupiąca, lekko kwaśna papryka z olejem marynowana doskonały sposób na domowe przetwory. Można marynować paprykę w jednym kolorze. Jednak marynowana kolorowa papryka nie tylko piękny słoik z marynowanym warzywem. Taka kolorowa papryka to także ozdoba stołu i sałatek. Należy też pamiętać, że papryka w każdym kolorze inaczej smakuje. Marynując kolorową paprykę, tworzymy prawdziwy paprykowy bukiet smaków. Papryka marynowana na zimę jak zrobić?
Papryka marynowana przepis
papryka 2 kg
Marynata:
woda 1,5 kg
cukier 1/3 szklanki
ocet 1/2 szklanki
olej 50 ml
sól 2 łyżki
liść laurowy 3 sztuki
ziele angielskie 5 kulek
czarny pieprz 10 kulek
Papryka marynowana jak zrobić
Z czystej papryki odetnij górę, a następnie usuń gniazda nasienne i białe części. Każdą papryką pokrój w paski.
W dużym garnku zagotuj składniki na marynatę do papryki.
Do gotującego się płynu włóż pokrojone papryki bardzo wolno gotuj około 5 minut cały czas mieszając. Po tym czasie papryka będzie lekko chrupiąca, jeżeli wolisz bardziej miękką, gotuj około 7 – 8 minut.
Papryką napełnij czyste słoiki, zalej marynatą, zakręć.
Do dużego garnka włóż ściereczkę, ustaw luźno słoiki aby się nie stykały, alej gorącą wodą ( temperatura zbliżona do temperatury słoików). Pasteryzuj 15 minut od momentu zagotowania.
Po wyjęciu z garnka, możesz słoiki odwrócić, albo przykryć grubym ręcznikiem i zostawić do ostygnięcia.
Pamiętaj, wszystkie przetwory należy przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu.
Taka mała rodzinna anegdota. Babcia mówiła, każda papryka dobra, Ciotka tylko kolorowa i trochę półżartem półserio konkurowały ze sobą w paprykowych zawodach. 😊
Wejdź i zobacz: sałatka z kalafiorem na zimę, sałatka z cukinią na zimę, sałatka z kapustą na zimę
Smacznego 😊
Redakcja dietamojapasja.com
1 komentarz
Zawsze marynowałam czerwoną. A tu jaki fajny pomysł, aby pomieszać kolory 🙂