Przetwory Papryka

Papryka marynowana w occie

30 sierpnia 2021
słoiki z papryką marynowaną w trzech kolorach - papryka marynowana

Papryka marynowana

Lubisz chrupiącą paprykę marynowaną? Chrupiąca, lekko kwaśna papryka konserwowa w słoikach na zimę.  Papryka marynowana z olejem w delikatnej zalewie z octem.  Kolorowa papryka marynowana w occie.  To prosty i sprawdzony przepis na paprykę marynowaną Babci.  Papryczki są lekko kwaśne,  chrupiące i znakomicie nadają się do sałatek i  do dań mięsnych. Papryka marynowana w occie, jak zrobić?

Papryka konserwowa

Jak się robi paprykę konserwową? Co to jest konserwacja żywności?  Czy papryka konserwowa to to samo co papryka marynowana?  Konserwacja to nic innego jak poddanie produktu  różnym procesom przetwarzania, aby na dłużej zachować ich przydatność do spożycia.  Mamy różne techniki konserwacji, obróbka cieplna, suszenie, mrożenie, peklowanie, zakwaszanie i bardziej skomplikowane liofilizacja.  A więc czy paprykę gotujemy, pasteryzujemy, pieczemy, marynujemy poddajemy ją konserwacji i w ten właśnie sposób otrzymujemy paprykę konserwową. Choć większości z nas konserwa kojarzy się z puszką, to należy pamiętać, że w słoiku czy plastiku ( tego raczej unikajmy) to też są konserwy.

Papryka marynowana w occie

Marynowanie papryki w occie to jeden z najpopularniejszych  przetworów z tym warzywem. Chrupiąca, lekko kwaśna papryka z olejem  marynowana   doskonały sposób na domowe przetwory. Można marynować paprykę w jednym kolorze. Jednak marynowana kolorowa papryka  nie tylko piękny słoik z marynowanym warzywem. Taka kolorowa papryka  to także ozdoba stołu i  sałatek. Należy też  pamiętać, że papryka w każdym kolorze inaczej smakuje. Marynując kolorową paprykę, tworzymy prawdziwy paprykowy bukiet smaków. Papryka marynowana na zimę jak zrobić?

 

 

Papryka marynowana

 

 

Papryka marynowana przepis

papryka 2 kg

Marynata:

woda 1,5 kg

cukier 1/3 szklanki

ocet 1/2 szklanki

olej 50 ml

sól 2 łyżki

liść laurowy 3 sztuki

ziele angielskie 5 kulek

czarny pieprz 10 kulek

 

 

Papryka marynowana

 

 

 

Papryka marynowana jak zrobić

 

Z czystej papryki odetnij górę, a następnie usuń gniazda nasienne i białe części. Każdą papryką pokrój w paski.

 

W dużym garnku zagotuj składniki na marynatę do papryki.

 

 

 

Do gotującego się płynu włóż pokrojone papryki bardzo wolno gotuj około 5 minut cały czas mieszając.  Po tym czasie papryka będzie lekko chrupiąca, jeżeli wolisz bardziej miękką, gotuj około 7 – 8 minut.

 

Papryką napełnij czyste słoiki,  zalej marynatą, zakręć.

 

 

 

Do dużego garnka włóż ściereczkę, ustaw luźno słoiki aby się nie stykały, alej gorącą wodą ( temperatura zbliżona do temperatury słoików). Pasteryzuj 15 minut od momentu zagotowania.

 

Po wyjęciu z garnka, możesz słoiki odwrócić, albo przykryć grubym ręcznikiem i zostawić do ostygnięcia.

 

Pamiętaj, wszystkie przetwory należy przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu.

 

Taka mała rodzinna anegdota. Babcia mówiła, każda papryka dobra, Ciotka tylko kolorowa i trochę półżartem półserio konkurowały ze sobą w paprykowych zawodach. 😊

 

Wejdź i zobacz: sałatka z kalafiorem na zimę, sałatka z cukinią na zimę sałatka z kapustą na zimę 

 

Smacznego 😊

 

Redakcja dietamojapasja.com

 

 

słoiki z papryką marynowaną w trzech kolorach - papryka marynowana

Zobacz również

1 komentarz

  • Królowa Karo 5 września 2021 at 22:41

    Zawsze marynowałam czerwoną. A tu jaki fajny pomysł, aby pomieszać kolory 🙂

  • Zostaw komentarz