Kluski Obiad

Uniwersalny dodatek do obiadu kluseczki kładzione

19 lutego 2020
dodatek do obiadu

Kładzione kluseczki jako szybki dodatek do obiadu

Pomysł na uniwersalny dodatek do obiadu , do zupy jak i sosu. Kluseczki możesz podać na słodko jak i wytrawnie. Prosto przepis na kluski. Przepis na kluseczki może nas wybawić z wielu kłopotliwych sytuacji.

Gdy czas nagli, gdy brak pomysłu, albo gdy brakło ziemniaków itp…  Kluseczki uniwersalny dodatek do obiadu robi się szybko, sprawdzają się w zupach, drugich daniach, a także na słodko… Nawet same ze skwarkami mogą być pełnym posiłkiem.

Zapraszam na przepis🙂

Uniwersalny dodatek do obiadu przepis

jajko

łyżka tartego sera

łyżka wody

szczypta soli

łyżeczka mąki ziemniaczanej

mąka pszenna  ile zabierze

Kluseczki

Kładzione kluseczki do obiadu jak zrobić

To jest skład na dwie porcje. Do miski wbijamy jajko, dodajemy wodę, sól i starty ser, mieszamy. Następnie do masy dodajemy mąkę ziemniaczaną i stopniowo dosypujemy mąkę pszenną, mieszając masę. Tyle dajemy mąki aż ciasto będzie gęste i mocno ciągnące. Deskę do krojenia posypujemy mąką, wykładamy ciasto, posypujemy także wierzch.

Dużym nożem rozklepujemy na 0,5 cm placek. W garnku zagotowujemy wodę z łyżeczką soli i oleju. Nóż posypujemy mąką,  odcinamy kawałki ciasta i spychamy wprost do garnka. Wolno gotujemy kluski  około 5 minut. Po odsączeniu podajemy z czym tylko wyobraźnia pozwala. Na słodko lub na wytrawnie, z owocami lub z mięsem.

Ich zastosowanie jest naprawdę przeogromne.

Smacznego 😊

Zobacz również

2 komentarze

  • masaż wrocław 19 lutego 2020 at 09:23

    Danie wygląda naprawdę pysznie, smacznie i apetycznie, jednakże wydaje mi się, że ze względu na jego kaloryczność nie powinno się go spożywać zbyt często.

  • Zostaw komentarz