Pasztet do smarowania
Pasztet do smarowania, bardzo znaczący zrobiony w marcu 2020r. Z jakiego mięsa robi się pasztet? Co zrobić aby pasztet był miękki? Można przygotować pasztet z mięsa z rosołu, pasztet z różnych mięs. Ten pasztet w słoiku jest inny. Pasztet do smarowania powstał na początku covid akcji. Pasztet do słoików zrobiony z tego co mi się udało dziś kupić. Sytuacja zmusza nas wykorzystania w kuchni tych produktów, które mamy, albo które przed południem jeszcze spotkamy w sklepie. Ten pasztet to owoc szaleństwa zakupów, jakie ogarnęło Polaków. Pasztet jest smaczny, miękki, nie jest twardy nawet po wyjęciu z lodówki dzięki czemu znakomicie się smaruje. Mięsny pasztet do słoików z warzywami i wątróbką. Taki pasztet w słoikach znakomicie się przechowuje. Jak zrobić pasztet do słoików? Przepis na pasztet wieprzowy do smarowania, zapraszam.
Pasztet do smarowania przepis
kg łopatki
0,5 kg białego podgardla
0,5 kg wątróbki
marchew
pietruszka
mały seler
duża cebula
biała część pora
3 liście laurowe
4 kulki ziela ang.
łyżeczka czarnego pieprzu ( kulki)
woda
Oraz:
sól i pieprz do smaku
3 ząbki czosnku
0,5 łyżeczki gałki muszkatołowej
łyżeczka ziołowego pieprzu
2 łyżki majeranku
słoiki
Pasztet do smarowania jak zrobić
W garnku zagotowujemy 3 litry wody, dodajemy warzywa, przyprawy, pokrojoną w kostkę wieprzowinę. Kostka powinna być taka, aby mięso ugotowało się razem z warzywami. Ugotowane mięso i warzywa wyjmujemy aby ostygły. Do wrzątku wrzucamy pokrojoną ( także w kostkę) wątróbkę. Parzymy ją do 10 minut, najlepiej sprawdzić czy w środku nie jest krwista.
Wszystko po wystudzeniu blendujemy na jednolity krem. W czasie rozdrabniania, dodajemy czosnek i resztę przypraw. Składniki można zmielić w maszynce o drobnych oczkach, ale aby uzyskać taką konsystencję, trzeba to zrobić co najmniej kilka razy.
Doprawiamy do smaku. Przekładamy do słoików, umieszczamy w garnku i pasteryzujemy w wodzie około 30 minut. Po pasteryzacji zostaw w wodzie aby razem z nią ostygnął. Dzięki blenderowi pasztet jest bardzo puszysty i napowietrzony. Warzywa nadają mu lekkości i delikatności. Dwie godziny pracy i mamy kilka słoików pysznego pasztetu, który może postać w lodówce dłuższy czas, aż całe to szaleństwo minie.
Smacznego 😊
Inny przepisy na domowe konserwy —- > TU
Pasztet przechowujemy w chłodnym miejscu ( lodówka, zimna piwnica), śmiało może postać do miesiąca. Jeżeli chcesz przechowywać poza lodówką, następnego dnia pasteryzuj słoiki 30 minut i zostaw w wodzie do ostygnięcia i kolejnego dnia znów 30 minut. To dla pewności i zabicia wszelkich bakterii.
Ja osobiście tego nie praktykuję ponieważ pasztet dłużej niż dwa tygodnie i zjedzony. 😋
Brak komentarzy