Porady

Nalewka z kwiatów kasztanowca

7 maja 2022
Nalewka z kwiatów kasztanowca

 

Nalewka z kwiatów kasztanowca

Do czego służy nalewka z  kwiatu kasztanowca?  Do zrobienia nalewki z kwiatów kasztanowca można wykorzystać świeże kwiaty, jak i kwiaty suszone.  Na co pomaga kwiat kasztanowca?  Substancje zawarte w kwiatach kasztanowca pomagają łagodzić stany zapalne, obrzęki i usprawniają krążenie krwi.  Jest to domowa mikstura na żylaki, obrzęki, stłuczenia, zwichnięcia,  bóle stawów i mięśni o różnym podłożu.  Medycyna ludowa oraz osoby znające się na ziołolecznictwie od bardzo dawna wykorzystywały ogromne możliwości kwiatów kasztanowca, liści a także samych kasztanów. Już wiemy po krótce na co pomaga nalewka z kwiatu kasztanowca, a teraz jak zrobić taką domową nalewkę?

Czy można pić nalewkę z kwiatów kasztanowca? Tak, nalewkę pije się po kilka kropli przed posiłkiem.  Nalewka z kwiatów kasztanowca znakomicie walczy z żylakami, a zwłaszcza z ich bólem.  To nalewka którą koniecznie musisz mieć w swoim domu. Nalewka z kwiatów kasztanowca. O wielu dobroczynnych właściwościach kasztanowca ( od liści, kwiatów, owoce, po korę i korzenie) już wiemy, to jednak wiele innych jest nadal nieodkrytych. Warto więc wykorzystać sezon na kwitnienie tych drzew i przygotować sobie mały zapas na przyszłość. Jak stosować nalewkę z kwiatów kasztanowca?

Zapraszam 🙂


Nalewka z kwiatów kasztanowca

Nalewka z kwiatów kasztanowca

 

 

 

Nalewka z kwiatów kasztanowca przepis

kwiaty kasztanowca

czysta wódka

słoiki

 

 

Nalewka z kwiatów kasztanowca

Nalewka z kwiatów kasztanowca

 

 

Przepis na nalewkę z kasztanowca

Kwiaty kasztanowca zrywamy w słoneczny dzień, najlepiej z dala od miejsc uczęszczanych przez samochody.

Czyste słoiki napełniamy samymi rozwiniętymi kwiatkami (obrywamy jak jagody)  i zalewamy alkoholem, 1 cm ponad kwiaty.

Zakręcamy, odstawiamy w chłodne, ciemne miejsce na 14 dni. Pamiętając aby co drugi dzień wstrząsnąć słoikiem.

Po dwóch tygodniach odcedzamy, zlewamy do butelek z ciemnego szkła i można stosować. Nalewka wychodzi ciemna jak herbata, lekko lepka o delikatnym posmaku – zapachu świeżych kasztanów.

Przechowując ją w lodówce może stać i kilka lat.

Nalewkę można robić  ze świeżych kwiatów, a także ususzyć i  później zrobić  w połączeniu z owocami kasztanowca.

Możliwości jest bardzo wiele, dlatego korzystając z sezonu warto to wykorzystać. Aby mieć ten specyfik własnej roboty, a nie szukać i  przepłacać gdy zajdzie potrzeba.

Powodzenia 😊

 

Nalewka z kwiatów kasztanowca

 

Nalewka z kwiatów kasztanowca na stawy, to już wiemy. Co bardziej zaawansowani robią maść z kasztanowca kwiatów walcząc z bólem stawów, wszelkimi problemami związanymi z aparatem ruchu. Ile to razy ktoś mały czy duży stłucze kolano, nalewka z kwiatów kasztanowca jest idealna na takie problemy.

Jeżeli teraz nie możesz przygotować nalewki  ze świeżego kasztanowca , ususz sobie kwiaty, a później je wykorzystasz. Zachęcam też do lektury szerszych materiałów i opracowań dostępnych w internecie  o tym jak stosować nalewkę i inne specyfiki z kasztanowca. Do miłego 👋

 

 

Nalewka z kwiatów kasztanowca

Nalewka z kwiatów kasztanowca

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz