Kotlety Wieprzowina

Sznycel po wiedeńsku przepis

10 maja 2020
sznycel po wiedeńsku

Sznycel po wiedeńsku przepis

Sznycel po wiedeńsku nie mylić ze sznyclem wiedeńskim.  Kotlet schabowy inaczej? Przepis na pyszny sznycel ( schnitzel )  wieprzowy będzie idealny.  Kotlet ze schabu który zachwyca smakiem i zapachem, a jego tajemnica to pofalowana panierka. Jak zrobić sznycel po wiedeńsku? Jak zrobić mniejszego brata Wiener Schnitzel czyli sznycel po wiedeńsku? Nie mylić z sznyclem wiedeńskim, bo to ogromna różnica w tych kotletach. Panierka w sznyclu po wiedeńsku jest wyjątkowa, chrupiąca i pofalowana. Panierka,  która tworzy swojego rodzaju fale na powierzchni niezwykle soczystego mięsa. Niby schabowy, a jednak schabowy w innej odsłonie. Sekret tkwi w składzie panierki oraz specyficznym sposobie smażenia  kotleta. Sznycel po wiedeńsku zawsze zrobi duże wrażenie, szczególnie na tych, którzy widzą tego austriackiego  gościa na talerzu po raz pierwszy.

Sznycel po wiedeńsku przepis

Czasem ludzi szokuje ilość tłuszczu potrzebna do jego przygotowania. Zapewniam, tak być musi! Bez takiej ilości smalcu ( lub innego tłuszczu)  ten kotlet będzie tylko zwykłym schaboszczakiem. I nóż w kieszenie się otwiera gdy ”kulinarne autorytety” smażą na wizji niby sznycel po wiedeńsku, a później on wygląda jak zwykły i to jeszcze przypalony schabowy. Sznycel po wiedeńsku to wyjątkowy kotlet, tego nie da się ubrać w słowa, tego kotleta trzeba spróbować. A podany z pieczonymi ziemniakami lub ziemniakami w mundurkach tworzą połączenie doskonałe. Zapraszam na sznycel po wiedeńsku przepis.

 

Zapraszam na przepis! 🙂

 
Sznycel po wiedeńsku przepis

Sznycel po wiedeńsku przepis

4 kotlety schabu

3 jajka

bułka tarta

 mąka

2 kostki smalcu

sól i pieprz

cytryna

ręczniki papierowe

Sznycel po wiedeńsku przepis

Sznycel po wiedeńsku przepis

Bułka do panierowana powinna zawierać 3 części bułki i 1 tartego chleba.

 

Z mięsa usunąć wszelkie błony, sznycle rozbić ( przez folię)  na grubość  4 – 5 mm. W kilku miejscach  naciąć brzegi aby kotlet nam się nie wywijał. Oprószyć solą i pieprzem. Każdy kotlet bardzo dokładnie obtaczamy w kolejności: mąka – jajko – bułka.

 

 

 

 

Na patelni rozgrzewamy tłuszcz 1 – 1,5 cm tłuszczu. W czasie smażenia unosimy lekko patelnię nad palnikiem, robiąc nią koliste ruchy aby kotlet krążył, a tłuszcz wlewał się na górne partie sznycla. Kto nie chce na smalcu, może użyć klarowanego masła.

 

 

 

 

Gdy zrobi się złocisty na spodzie, dwoma łyżkami obracamy na drugą stronę i tą samą techniką dosmażamy ( krótko). Układamy na ręczniku aby osączyć z tłuszczu. To dzięki pływającemu tłuszczowi panierka jest pofalowana, a wierzchnia strona po obróceniu nie musi już być  długo smażona. Opływający tłuszcz ściął panierkę, a więc dosmażanie trwa chwilę.

Pamiętajmy o tym aby zachować wyjątkową ostrożność w czasie smażenia. Najlepiej do tego używać głębokiej patelni albo szerokiego rondla. 

 

Smacznego 😊

 

Kotlety z białej kiełbasy —> PRZEPIS

Inne kotlety —- >  TU

 

 

Mała ciekawostka, sznycel wiedeński jest z cielęciny, a po wiedeńsku to kotlet ze schabu albo polędwicy wieprzowej , smażony ww. sposób.

Sznycel po wiedeńsku przepis

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz