Bezmięsne Kluski

Kluski leniwe – najlepsze

16 września 2020
Kluski leniwe z manną

 

Leniwe z manną i twarogiem

     Kluski leniwe prosty przepis. Najlepsze leniwe  kluski jakie jadłam będąc już nastolatką były w domu mojej koleżanki. Wcześniej jadłam te kluski leniwe vel pierogi pod różną postacią, ale Pani Stasia robiła najlepsze. Niby klasyczne, a jednak smakowały jakoś inaczej, lepiej.

Leniwe kluseczki to taki smak dzieciństwa, nie tylko mojego, ale i pewnie wielu z Was.. To był zdecydowanie mój smak, lekko słodkie, sprężyste ze śmietaną lub masłem. Inne niż tradycyjne kluski z ziemniaków i mąki. Czy leniwe kluski  z ziemniakami to te same kluski leniwe co z samym twarogiem? Powszechnie utarło się, że tak. Jednak nie do końca. Stare źródła donoszą, że leniwe kluski inaczej pierogi to nic innego jak mąka, twaróg i jajka.

Leniwe kluski z ziemniakami to niestety ”ewolucja”. Po latach spotkałam Panią Stasię i zaczęłyśmy sobie wspominać. Widziałam jak jej się łza w oku zakręciła gdy powiedziałam…Pani  leniwe  kluski były najlepsze pod słońcem, ich smak pamiętam do dziś. I wtedy zapytałam o przepis. Teraz już go znam, nie muszę improwizować. Najlepsze kluseczki z manną i twarogiem.

Zapraszam na przepis!

szybkie leniwe z manną i serem

szybkie leniwe z manną i serem

Kluski leniwe przepis

200 g twarogu półtłustego

1 jajki

1 łyżka cukru waniliowego

szczypta soli

3 – 4 łyżki manny

1 łyżka z brzuszkiem budyniu lub mąki ziemniaczanej

 
 
szybkie leniwe z manną i serem

szybkie leniwe z manną i serem

 
 
 

Jak zrobić kluski z manną leniwe jak zrobić 

Porcja na +- 1 osobę bardziej głodną. 😋 

Twaróg ( może być kostka, może być z wiadra) rozgniatamy widelcem z cukrem, solą i jajkiem. Kto woli wersję na słono, pomija cukier. Gdy jajko się wchłonie dodajemy mannę, skrobię i dokładnie mieszamy. Odstawiamy na 15 minut. Jeśli twaróg należał do bardziej rzadkich należy dać więcej skrobi.

 

 

Kluski leniwe

Kluski leniwe

 

 Z gotowym ciastem postępujemy tak jak w tym przepisie bez brudzenia kuchni i rąk na leniwe w 15 minut.

Albo tradycyjnie podsypujemy mąką, tworzymy wałek i kroimy na niewielkie leniwe kluski.Ja zdecydowanie wolę pierwszy sposób, szybciej i mniej zmywania.  Gotujemy wolno w lekko osolonej wodzie 4 – 5 minut od wypłynięcia.  Podajemy ze zrumienioną na maśle bułką, albo śmietaną na słodko.

Smacznego

 Inne pomysły na kluski i kluseczki ——> TU

leniwe z manną

leniwe z manną

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz