Domowe Wędliny Wieprzowina

Pachwina wieprzowa przepis

12 grudnia 2020
Pachwina wieprzowa przepis

 

 

Pachwina wieprzowa przepis 

Co to jest pachwina wieprzowa i jak ją przygotować? Przepis na pachwinę wieprzową z piekarnika. Pachwina  jest do mięso wyglądem i strukturą przypominające boczek. Jak nazwa wskazuje pachwina, wiemy z której części tuszy pochodzi. Pachwina wieprzowa to najczęściej wąski pasek mięsa przypominający boczek.  Warto podkreślić, że są sklepy gdzie pachwinę wieprzową sprzedaje się jako boczek paski. A to już nie jest uczciwe, to jest krętactwo.

Do czego można wykorzystać pachwinę wieprzową? Jak każde mięso wieprzowe, pachwina można wykorzystać do obiadu, zrobić pieczoną jako wędlinę na kanapki, a także tam gdzie używa się boczek. Pachwina sprawdzi się do bigosu jak i do każdej innej kapusty, do takich zup jak grochówka, kapuśniak itp.  Pachwina surowa biała lub pachwina wędzona, w tym przypadku jak z boczkiem, każdy może wybrać co lubi. Jak zrobić pyszną domową wędlinę z rękawa?

 

 

Zapraszam na przepis! 🙂

 

 

Pachwina wieprzowa przepis

 

 

Pachwina wieprzowa przepis

1 kg pachwiny białej surowej

Marynata:

1 łyżeczka soli

0,5 łyżeczki czarnego pieprzu

3 ząbki czosnku

1 łyżka słodkiej wędzonej papryki

1 łyżka majeranku

1 łyżeczka ziołowego pieprzu

1/4 łyżeczki imbiru

Oraz:

sznurek

rękaw do pieczenia

 

 

Pachwina wieprzowa przepis

 

 

Pachwina wieprzowa przepis jak zrobić

 

Pachwinę kroimy na paski około 12 – 15 cm. Na każdym kawałku robimy ostrym nożem nacięcia co  2 – 3 cm, nie docinamy do końca. Zostawiamy około 0,5 cm nieprzeciętego produktu. 

 

Wszystkie składniki na marynatę ucieramy razem i dokładnie nacieramy mięso. Szczelnie pakujemy i odstawiamy na noc do lodówki.

 

Pachwina wieprzowa przepis

 

 

 

Każdy pasek pachwiny składamy na pół, tak aby się połówki zazębiały, a na zewnątrz pozostała nieprzecięta strona. Zwijamy szczelnie sznurkiem, albo pakujemy do siatki. 

 

 

 

 

Ucinamy kawałek rękawa, powinien być na tyle długi aby po włożeniu mięsa oba końce można było złożyć razem ( u góry ) i związać załączonym klipsem. Chodzi o to aby woda nie dostała się do środka. Całość powinna wyglądać tak jak kosz zapakowany na prezent.  Zrobi się coś na wzór balona.

 

Tak przygotowany boczek wrzucamy na gotującą się wodę i wolno gotujemy pod przykryciem około 70 – 80 minut. Powietrze jakie zostało w worku powoduje to, że pakunek nie opada na dno, ale pływa po wierzchu.

 

Po lekkim ostygnięciu wyciągamy z worka, a po całkowitym usuwamy sznurki. 

 

Kto chce może do rękawa dodać kulki jałowca, ziele angielskie lub inna ciekawe przyprawy i zioła.

Boczek jest delikatny, mięciutki przechodzi aromatem przypraw i nic nie ucieka do wody.

Smacznego😊

 

Inne domowe wędliny ====> TU

 

 

Pachwina wieprzowa przepis

 

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz