Surówka Kapusta

Surówka z kiszonej kapusty inaczej

3 grudnia 2020
Surówka z kiszonej kapusty inaczej

 

    Surówka z kiszonej kapusty inaczej

   Tradycyjna surówka z kiszonej kapusty z jabłkiem, cebulą, marchewką i olejem lnianym. Jednak surówka z kiszonej kapusty inaczej, wzbogacona o orzechy i rodzynki. Jak zrobić surówkę z kapusty kiszonej z jabłkiem? Surówka z kapusty kiszonej z jabłkiem i marchewką jest najbardziej popularna. Jednak do zwykłej surówki z kiszonej kapusty możemy dodawać inne składniki i za każdym razem cieszyć się jej cudownym smakiem. Surówka z kiszonej kapusty z cukrem, a może lepiej z miodem? Gdzie występuje najwięcej witaminy C? Zróbmy sami bombę witaminową. 

Surówka z kiszonej kapusty inaczej, dla zdrowia i dla urody . Zapraszam na przepis! 🙂

 

 

Surówka z kiszonej kapusty inaczej

Surówka z kiszonej kapusty inaczej

 

 

 

Surówka z kiszonej kapusty inaczej przepis

0,5 kg kapusty kiszonej

2 jabłka

1 duża marchewka

2 cebule ze szczypiorkiem

po garści : orzechów włoskich, żurawiny i rodzynek

3 łyżki oleju lnianego

sól i pieprz do smaku

opcjonalnie miód

 

 

 

Surówka z kiszonej kapusty inaczej

Surówka z kiszonej kapusty inaczej

 

 

Surówka z kiszonej kapusty inaczej jak zrobić 

 

Kapustę ( kiszoną ze sprawdzonego źródła) tylko kroimy na drobno jeśli jest dość długa. 

 

Jabłka dokładnie myjemy i ścieramy ( grube pazurki) razem ze skórką wprost do kapusty. Marchew obieramy i tak samo ścieramy. Cebulę kroimy razem ze szczypiorkiem.

 

Orzechy kroimy na drobniejsze kawałki, wszystkie bakalie przelewamy wrzątkiem, dodajemy do kapusty razem z resztą składników. Jeżeli nie chcesz orzechy możesz pominąć, a rodzynki zastąpić samą żurawiną. Wtedy witaminy C będzie jeszcze więcej. 

 

Doprawiamy olejem i według smaku solą i pieprzem. Jeśli kapusta nadal ( mimo jabłek) jest kwaśna, dosładzamy odrobiną miodu. 

 

Surówka z kiszonej kapusty to prawdziwa skarbnica dla naszej odporności. Bogactwo witaminy C! Żaden suplement nam nie da tyle, co nam dadzą owoce, warzywa i to co możemy samu przygotować bez rujnowania budżetu.

 

 

Smacznego na zdrowie 😊

 

Inne surówki i sałatki ====> TU

 

Surówka z kiszonej kapusty inaczej

Surówka z kiszonej kapusty inaczej

Tradycyjna surówka z kiszonej kapusty

Surówka z kiszonej kapusty do obiadu, to jedna z najprostszych surówek i najpopularniejszych. Można ją szybko przygotować i cieszyć się jej dobrodziejstwem. Surówka z kiszonej kapusty z jabłkiem, z jabłkiem i marchewką czy jabłkiem, cebulą i marchewką. Najlepiej  doprawiać surówkę z kiszonej kapusty olejem lnianym. Surówka z kiszonej kapusty inaczej, to surówka wzbogacona orzechami.

Surówka z kiszonej kapusty

Bogactwo i zdrowie, tak Lena trochę Włoszka, trochę Polka mówiła o surówce ORO. Kiedy ją poznałam, często wspominała tę surówkę. Surówka z kiszonej kapusty inaczej co to za surówka? Byłam bardzo ciekawa tego bogactwa i w końcu zapytałam…a co to za cudo?  Obiecała zrobić na następne spotkanie. Nie ukrywam, że dawno nie słyszałam tyle pochlebstw i zachwytów na temat surówki. Nie do końca wiedziałam czego się spodziewać, moja wyobraźnia szalała, a ja czekałam naszego spotkania.Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz