Placki ziemniaczane z twarogiem
Placki z twarogiem, chrupiące i pyszne. Sprawdzony przepis na pyszne placki ziemniaczane z twarogiem, inaczej białym serem. Placki z twarogiem to klasyczne placki z domieszką białego sera. Placki ziemniaczano – twarogowe a do nich czosnek i prażona cebulka. Przepis na te placki ziemniaczane dostałam od Znajomych z Ukrainy. W moim domu rodzinnym smażono tradycyjne placki ziemniaczane. Najczęściej placki smażono zimą, albo latem w czasie deszczu. Wiadomo jak to na wsi, gdy aura nie dopisuje można poszaleć z plackami ziemniaczanymi w kuchni. Jednak placki z twarogiem towarzyszą mi od niedawna. A szkoda bo to bardzo smaczne placki ziemniaczane i łatwy przepis.
Placki ziemniaczane z piekarnika czy placki smażone?
Placki ziemniaczane z piekarnika, jak i placki smażone mają swoich zwolenników i przeciwników. Placki z piekarnika są lżejszą wersją swoich tłuściejszych braci placków smażonych. Tylko czy placki ziemniaczane w ogóle są dietetyczne? Czy o plackach ziemniaczanych można powiedzieć fit? Raczej nie bardzo. I moim skromnym zdaniem jeśli mamy ochotę na ten placek ziemniaczany zjedzmy go smażonego. Może nie wyjadajmy się po kokardy, zjedzmy mniej placków, ale takich porządnych. Pysznych, chrupiących placków ziemniaczanych.
A więc jak zrobić placki ziemniaczane z twarogiem? Jak doprawić placki ziemniaczane z twarogiem? Jak smażyć placki twarogowo – ziemniaczane? Zapraszam na placki ziemniaczane z białym serem. 🙂
Placki ziemniaczane z twarogiem przepis
0,5 kg ziemniaków
150 g twarogu półtłustego
2 – 3 łyżki prażonej cebuli
2 ząbki czosnku
2 jajka
2 – 3 łyżki mąki
1/3 łyżeczki soli
1/3 łyżeczki czarnego pieprzu
tłuszcz do smażenia
Jak zrobić placki ziemniaczane z twarogiem?
Obrane ziemniaki ścieramy na tarce – drobne pazurki, odciskamy przez gazę lub czystą ściereczkę. Osobiście polecam gazę, ziemniaki zostawiają ciemny ślad który później trudno doprać. A taka gaza po użyciu jest wyrzucona i problem z głowy. Ziemniaki wkładamy do miski, wodę zostawiamy aby skrobia osiadła na dnie naczynia.
Twaróg ( zawsze kostka) bardzo dokładnie rozgniatamy widelcem. Dodajemy do ziemniaków razem z jajkami, cebulą i przeciśniętym przez praskę czosnkiem. Doprawiamy solą i pieprzem. Kto lubi czosnek może dodać więcej.
Na koniec zlewamy ostrożnie wodę ze skrobi, którą ( skrobię) dodajemy do masy ziemniaczanej i 2 łyżki mąki (pszennej). Jeśli ciasto jest zbyt rzadkie, dodajemy jeszcze mąki. Do takich placków jak i do tradycyjnych placków ziemniaczanych jak wcześniej wspomniałam najlepsze są ziemniaki mączne.
Na rozgrzanym tłuszczu kładziemy kopiastą łyżkę ciasta, lekko rozprowadzamy po patelni. Smażymy placki na złoty kolor. Osuszamy na ręcznikach papierowych podajemy same lub z tym co kto lubi.
Placuszki wychodzą pulchne, chrupiące na zewnątrz, delikatne w środku. Cudowna fantazja smaku, lekko pikantne, pachnące prażoną cebulą i czosnkiem. Placki ziemniaczane z twarogiem znakomicie się smażą. Olej nie pryska, nie rwą się podczas przewracania. Mało tego, wbrew temu co mogłoby się wydawać nie chłoną tłuszczu.
Smacznego 😊
Polecam także; placki 3 bit, gzik.
Placki ziemniaczane z twarogiem jak smażyć?
Placki ziemniaczane z twarogiem smażymy tak samo jak tradycyjne placki. Na rozgrzany olej nakładamy niewielkie porcje ciasta i smażymy. Nigdy nie dolewamy tłuszczu w trakcie smażenia. Zimny tłuszcz placki ziemniaczane jak i placki z twarogiem bardzo szybko chłoną. Dlatego lepiej dosmażyć placki na mniejszej ilości oleju. Jakie ziemniaki na placki ziemniaczane z twarogiem? Najlepsze ziemniaki te mączne. Takie ziemniaki doskonale nadają się na tradycyjne placki z ziemniaków jak i placki z twarogiem.
Jak zrobić placki ziemniaczane z twarogiem?
Cały proces przygotowania placków ziemniaczanych z twarogiem jest taki sam jak tradycyjnych placków ziemniaczanych. Z tą różnicą, że do placków dodaje się jeszcze biały ser. Takie placki ziemniaczane też się trochę mocniej doprawia. Placki z tego przepisu są naprawdę pyszne. Ziemniaki i twaróg znakomicie do siebie pasuję i tworzą doskonałe połączenie. Takie placki z twarogiem to doskonała alternatywa dla tradycyjnych placków ziemniaczanych
1 komentarz
Elu często widzę w Twoich przepisach „prażona cebulka” co to jest , czy jest to coś innego od cebuli smazonej i jak się ją praży ?