Surówka

Surówka z białej rzodkwi z marchewką

15 kwietnia 2021
Surówka z białej rzodkwi

Surówka z białej rzodkwi z marchewką 

Surówka z białej rzodkwi i marchewki, znakomita surówka obiadowa. Surówka  rzodkwi japońskiej to  ciekawa propozycja na obiad. Biała rzodkiew lub inaczej rzodkiew  daikon  nie jest u nas zbyt często używana w kuchni, a szkoda.  Biała rzodkiew to bardzo cenna roślina. W Japonii biała rzodkiew jest  bardzo popularna, tak samo a może i bardziej niż u nas rzodkiew zwyczajna.  Jak zrobić surówkę z białej rzodkwi? Jak doprawić surówkę z rzodkwi japońskiej?

 

Biała rzodkiew do surówki nadaje się znakomicie, wystarczy dodać marchewkę, jabłko czy cebulę i mamy pyszną surówkę do obiadu. Można ją także  wykorzystać do wielu fajnych  sałatek.   Surówkę z rzodkwi japońskiej   robi się  dosłownie w  kilka minut. Biała rzodkiew  z marchewką, biała rzodkiew z jabłkiem, biała rzodkiew z ogórkiem. Doskonale się uzupełnia z naszymi rodzimymi owocami i warzywami. Biała rzodkiew to idealne warzywo dla osób na diecie odchudzającej. Mało kalorii, bogaty skład, a surówka doprawiona jogurtem to samo zdrowie.

Jak doprawić surówkę z rzodkwi?  Do surówki można zastosować sos na bazie śmietany, majonezu lub jogurtu.  Surówka z białej rzodkwi jak zrobić?

Zapraszam na przepis 🙂

 

Surówka z białej rzodkwi

 

 

Surówka z białej rzodkwi przepis

 

biała rzodkiew 1 sztuka

marchew 1 sztuka

czerwona cebula 1 sztuka

 

Sos do surówki

śmietana 18% 2 łyżki

majonez 1 łyżka

sok z cytryny 1 łyżka

cukier 0,5 łyżeczki

czarny pieprz 1/3 łyżeczki

sól 1/2 łyżeczki

 

 

Surówka z białej rzodkwi

 

 

 

Surówka z białej rzodkwi jak zrobić 

 

Przy zakupie pamiętaj, że po odciśnięciu rzodkwi dużo ubywa. Jeśli będziesz potrzebować większą ilość surówki, zakup dwie sztuki.

 

Składniki na sos wymieszaj razem i odstaw.  Nie dodawaj całej soli i pieprzu  tylko część, zawsze zdążysz dosmaczyć.

 

Czystą rzodkiew obierz ze skórki, a następnie zetrzyj na tarce o grubych oczkach.  Rzodkiew japońska zawiera w sobie bardzo dużo wody co zauważysz zaraz po starciu.  A wiec zetrzyj warzywo i odciśnij z nadmiaru soku.

 

Obraną marchewkę zetrzyj na tę samą grubość co rzodkiew.

 

 

 

 

Cebulę pokrój w cienkie piórka i wymieszaj z odciśniętą już rzodkwią i marchewką.

 

Do surówki z rzodkwi japońskiej z marchewką dodaj sos, dokładnie całość wymieszaj. Ewentualnie dopraw do smaku.  Surówka jest gotowa do podania, zaraz po przygotowaniu.

 

SPRAWDŹ także surówkę  z kiszonej kapusty inaczej 

 

Smacznego 😊

 

Regulamin Bloga

 

Surówka z białej rzodkwi

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz