Kotlety Wieprzowina

Mielone z ziemniakami surowymi

3 sierpnia 2023
kotlety mielone bezglutenowe

Soczyste mielone z łopatki 

Kotlety mielone bez bułki tartej, bez jajka, soczyste i delikatne, mielone które się nie rozpadają czyli mielone z ziemniakami surowymi. Kotlety mielone z surowym ziemniakiem zamiast bułki to nie tylko przepis na pyszne kotlety, ale także bezglutenowe kotlety wieprzowe, gdzie nie ma grama bułki tartej ani żadnej innej. Mielone z tartymi  surowym ziemniakiem lub ziemniakami, ilość zależy od Ciebie.

Mielone z tartymi ziemniakami 

Na moim Blogu już są kotlety mielone inaczej, teraz do nich dołączą  mielone z surowym ziemniakiem. Moja rekomendacja tych kotletów jest tym większa iż znakomicie smakują na ciepło jak i na zimno. A że bliżej mi do tych na zimno niż tych ciepłych, poczekałam do następnego dnia aby je ocenić. Moja nota jest wysoka, żeby nie powiedzieć bardzo wysoka. A teraz do brzegu, jak zrobić mielone z surowymi ziemniakami.

Zapraszam na przepis🙂

 

 

Mielone z ziemniakami surowymi

Mielone z ziemniakami surowymi

 

 

 

Bezglutenowe mielone z ziemniakami tartymi 

łopatka mielona 500 g

ziemniaki surowe 2 średnie

sól 1/2 łyżeczki

czarny pieprz 1/2 łyżeczki

czosnek 2 ząbki

suszona cebula 2 łyżki

majeranek opcjonalnie

tłuszcz do smażenia

 

kotlety mielone bezglutenowe

kotlety mielone bezglutenowe

 

Jak zrobić kotlety mielone z tartymi ziemniakami zamiast bułki 

Na wstępie chcę wyjaśnić, że mielony z tartymi ziemniakami to nie tylko rada na to co zrobić jak nie mam bułki do kotletów? I to bez znaczenia czy kajzerki do namoczenia czy suchej bułki tartej.  To także przepis na kotlety mielone bez jajka, bezglutenowe a przy tym smaczne i soczyste.

Mięso wybieraj z kawałka, poproś w sklepie aby pani zmieliła. Może to był łopatka, karkówka lub szynka 3/4 i 1/4 białego surowego boczku lub podgardla.

Mięso przełóż do miski posyp solą i pieprzem, wymieszaj i odstaw na 15 minut. Chodzi o to aby sól zaczęła się wżerać w mięso, a co za tym idzie uwalniać kolagen, który spowoduje kleistość mięsa.

Weź tłuczek do ziemniaków i przez 3 – 4 minuty mocno ubijaj mięso z solą i pieprzem, możesz to także zrobić ręką takie małe ćwiczenia idealne w kuchni.

Jeżeli dodajesz cebulę świeżą obierz i zetrzyj na tarce drobne pazurki. Suszoną rozsyp po całej zawartości miski, dodaj czosnek przeciśnięty przez praskę. Jeżeli chcesz możesz także użyć suszonego czosnku.  Każdy komu zdrowie nie pozwala spożywać cebulę czy czosnek, śmiało może posiłkować się tymi suszonymi. Na końcu dodaj majeranek roztarty w dłoniach.

 

mielone z surowym ziemniakiem

mielone z surowym ziemniakiem

 

 

Obrane ziemniaki zetrzyj na tarce drobne pazurki wprost do mięsa i dokładnie wyrób. Robiłam mielone z jednym ziemniakiem tartym i podwoiłam ilość. Jak dla mnie zdecydowanie drugi wariant dużo smaczniejszy.

Przygotuj garnek z pokrywką, jeżeli masz metalową podkładkę włóż do garnka, a na spód wlej 3 – 4 łyżki wody. Jeżeli nie masz podkładki włóż 2 – 3 widelce i łyżeczki do herbaty, ułóż je tworząc kratkę, aby kotlety nie leżały wprost na dnie garnka.

 

 

mielone z surowym ziemniakiem

mielone z surowym ziemniakiem

 

 

Na patelni rozgrzej tłuszcz smalec, olej,  masło klarowane co chcesz, smaż niewielkie kotleciki na dość ostrym gazie. Pamiętaj, kotlety mają się smażyć, a nie leżeć w tłuszczu i gotować. Smażąc obracaj dwa trzy razy aby się dobrze dosmażyły.

 

mielone z surowym ziemniakiem

mielone z surowym ziemniakiem

 

 

Usmażone przekładaj do garnka z wkładką i przykryj. Garnek ustaw na bardzo lekkim gazie, aby tylko się żarzyło , w ten sposób kotlety nie ostygną , a zaparowanie ich w garnku spowoduje że będą jeszcze smaczniejsze.

Jeżeli lubisz możesz na spód takiego garnka wrzucić pokrojony czosnek lub jakieś swoje ulubione zioła, którym kotlety będą nachodzić.

I to tak naprawdę wszystko kotlety są naprawdę pyszne, nie wymagają specjalnych umiejętności, nie sprawiają problemów w czasie smażenia.  A taki mielony z ziemniakami możesz podać już tylko z surówką.

Na stronie znajdziesz wiele przepisów na różne kotlety te w panierce i bez panierki, z piekarnika i smażone na patelni czy kotlety w sosie grzybowym.

Smacznego 😊

 

mielone z surowym ziemniakiem

mielone z surowym ziemniakiem

 

 

 

Mielone z surowym ziemniakiem z piekarnika lub smażone na patelni, jak wolisz. Co można dodać do kotletów mielonych zamiast bułki? Soczyste mielone z łopatki, z cebulą lub bez cebuli. Nie każdy może ją spożywać. Jeżeli musisz unikać cebuli, możesz ją pominąć, dodać czosnek, albo tylko zioła. Nikt nikomu nie urwie głowy jeżeli zrobi mielone bez cebuli. Twoje zdrowie jest najważniejsze, leczenie bywa długie i kosztowne, a to co ktoś twierdzi, że można lub nie można można włożyć między bajki. Do miłego 👋

 

 

mielone z surowym ziemniakiem

mielone z surowym ziemniakiem

 

 

kotlety mielone bezglutenowe

kotlety mielone bezezglutenowe

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz