Zupy Porady

Domowa kostka rosołowa

2 lutego 2020
Domowa kostka rosołowa

Jak zrobić domową bulionetkę 

Domowa  kostka rosołowa super przepis na pyszny dodatek do potraw. To prosty sposób na wykorzystanie warzywa z rosołu lub zupy.  Taka zdrowa  domowa kostka to znakomita baza do zupy. Jak się robi kostki rosołowe? Najlepsze są kostki rosołowe z rosołu, pysznego domowego wywaru. Warzywa i przyprawy z rosołu zachować czy wyrzucić? Czy da się z nich coś zrobić czy są już bezużyteczne?

Kostka rosołowa to zmiksowane warzywa i przyprawy z domieszką rosołu. Jak zrobić pyszną domową kostkę rosołową? Bulionetkę która zastąpi stos naładowanych chemią kostek. Mój przepis na domową kostkę do zupy jest bardzo prosty. Wystarczy wszystko zmiksować i pyszna baza do sosów, zup i innych potraw gotowa. Czasem takie warzywa wykorzystuje się do sałatki jarzynowej, a co z masą nagotowanych przypraw? Przypraw pachnących mięsem i warzywami.

 

Domowa kostka do słoika, albo pudełka. Może być mrożona kostka rosołowa lub pasteryzowana. Ja zdecydowanie jestem zwolenniczką mrożonej. Taka porcja domowej bulionetki w zamrażarce to bogactwo. Wystarczy wrzucić do garnka, uzupełnić wodą i zrobić pyszną zupę. Zapewniam, że zupa z takiej domowej kostki rosołowej nie różni się niczym od tej gotowanej od podstaw. A jaka to oszczędność czasu i pieniędzy! A wiec zapraszam na domową kostkę do zup. Domowa kostka rosołowa z kurczaka, jak zrobić?

 

Domowa kostka rosołowa

Domowa kostka rosołowa

Domowa kostka rosołowa przepis

warzywa z gotowania rosołu

wszystkie przyprawy z gotowania

rosół 1 litr

Wszystkie warzywa jakich użyliśmy w gotowaniu rosołu ( przepis na rosół —->  TUprzekładamy do miski i lekko rozgniatamy. Pozostały rosół z przyprawami przecedzamy, należy sprawdzić czy nie ma kości.  Przyprawy, zioła, kawałki mięsa jakie pozostały na sicie  dodajemy do warzyw  i miksujemy  na jednolitą masę. Gdy masa jest jednolita i gładka dodajemy rosół i mieszamy. Powinna powstać gęstawa zawiesista masa.  Jeżeli wolisz bardziej zawiesistą konsystencję dodaj mniej rosołu.  Możesz też rosół odparować. 

 

Domowa kostka rosołowa

Na koniec dodajemy łyżkę soli ( tak na około 0,5 l) dokładnie mieszamy. Przekładamy do małych pojemniczków, takich na raz do użycia i mrozimy. Można włożyć do małych woreczków ze struną. Powstaje bardzo aromatyczna, esencjonalna emulsja, która jest  niezbędna jako baza każdej zupy, sosu czy innej potrawy. Jeżeli będziesz robić większe porcje niż 100 ml dodaj mniej soli, aby później nie było jej za dużo w potrawie.

Nie będę dłużej zachwalać, tego trzeba spróbować samemu. Mnie osobiście bardzo zaskoczył smak i intensywność aromatów w bulionetce.

Domowa kostka rosołowa

Domowa kostka rosołowa

To wszystko w rosole było pyszne, dawało zupie znakomity aromat, ale to  nic przy tym, jak smakuje po zmiksowaniu.

 

Domowa kostka rosołowa

Domowa kostka rosołowa

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz