Porady Makaron

Makaron domowy – przepis

19 grudnia 2020
Makaron domowy - przepis

 

Makaron domowy - przepis

 

 

       Makaron domowy najlepszy do świątecznego rosołu, a także do wszystkich zup i dań makaronowych. Makaron domowy jak u Babci. Taki makaron sprawdzi się nie tylko od święta, warto go zrobić i wysuszyć. Jak zrobić makaron domowy? Oto mój sprawdzony i ten sam przepis od lat. 

 

Potrzebujemy tylko kilka składników, aby cieszyć się znakomitym makaronem. Rodzinny obiad z tradycyjnym rosołem to prawdziwa uczta, nie tylko dla kubków smakowych, ale i oczu. Aby zrobić pyszny, sprężysty, najlepszy makaron wcale nie trzeba być mistrzem w kuchni. Jak zrobić domowy makaron? Jakiej mąki użyć aby zrobić makaron domowy ?

Zapraszam na przepis 🙂

 

 

Makaron domowy - przepis

 

 

 

Makaron domowy – przepis

 

1. Jeśli chcemy aby makaron był ładny i żółty, jajka wybijamy do kubka dajemy pół łyżeczki soli i dokładnie mieszamy na jednolitą masę. Odstawiamy na co najmniej godzinę, masa zżółknie i nada barwy .
 
 
2.Na każde 200 g mąki pszennej typ 500 – 550 dajemy jajko, łyżkę wody i łyżeczkę oleju. Taka kombinacja sprawia, że ciasto jest sprężyste, ale nie za  twarde, daje się łatwo wałkować, po ugotowaniu makaron jest błyszczący. Pewnie, można z samych jajek i żółtek,  ale takie ciasto jest dużo cięższe w obróbce, a w smaku nic lepsze.
 

Makaron domowy  jak zrobić?

 
3. Mąkę zawsze przesiewamy.
 
 
4. Wyrabiamy jak ciasto drożdżowe … do czystych rąk, przykrywamy ciepłym talerzem (  polewam gorącą wodą wycieram i takim przykrywam) i zostawiamy na 30 minut. Ciasto zmięknie, gluten zrobi się plastyczny, to ułatwi dalszą pracę.
 
 
 

 

Makaron domowy - przepis

 

 
 
5. Po rozwałkowaniu wszystkie placek układamy na czystym ręczniku aby sobie wyschły. Przed krojeniem placek dokładnie oprószamy mąką ( to ułatwi roztrząsanie nitek) rolujemy i kroimy.
 
 
6. Gotujemy jak każdy makaron z tą różnicą, że świeży dużo krócej niż sklepowy, a jak wysuszymy dłużej. 
 
 
                                                Powodzenia 😊
 

 

Makaron domowy - przepis

 

 
 
Domowy makaron nie ma sobie równych. Żaden ze sklepu nie dorówna mu smakiem. Dlatego warto czasem nie tylko od święta stanąć i zrobić własny najlepszy makaron jak u Babci. 

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz