Kanapki Kurczak

Domowy Chicken burger

20 stycznia 2021
Domowy Chicken burger

 

Domowy Chicken burger

      Chrupiąca bułka, pyszny kotlet z kurczaka, sałata, ogórek i pomidor czyli pomysł na domowy chicken burger. Przepis na domowego burgera gdzie jednym z dodatków jest panierowana pierś kurczaka, grillowany filet lub gotowany kurczak. Takie podanie mięsa to znakomity pomysł na kotlet z kurczaka. I nie chodzi tu wcale o kotlet gdzie pierś z kurczaka jest świeżo panierowana i smażona. Taki burger to także pomysł na gotowane mięso z rosołu. Często pytacie.. pomysł na mięso z rosołu? Co z mięsa z rosołu? Pomysł na gotowane mięso z rosołu. Domowy chicken burger to znakomity patent na podwieczorek lub kolację dla dzieci. 

 

Pomysł na mięso z rosołu.

Taki domowy burger to doskonały pomysł na  gotowane mięso z rosołu. Chicken burger to przecież  kanapka z kurczakiem. Mięso powinno być bez skóry i kości. Kanapka ta obejmuje burgera z kurczakiem, kurczaka w bułce i kurczaka na gorąco w bułce. A więc mając gotowane mięs z rosołu nie musimy się zastanawiać i szukać pomysłu na jego wykorzystanie. Wystarczy podgrzać lub podsmażyć na patelni grillowej i montować domowe burgery. 

 

Pomysł na kotlety z kurczaka.

Skąd ja to znam .. zostały kotlety z obiadu i nie ma chętnych. Leżą sobie i potrzebny pomysł na kotlety z kurczaka. Taki domowy chciken burger to idealne rozwiązanie. Wystarczy kotlety z kurczaka podgrzać i zrealizować pomysł. Do tego chrupiąca bułka, zielenina i ulubione dodatki. Pomysłów na kotlety z kurczaka, czy kotlet schabowy jest wiele. Można je np. dodać do tortilli. Jeśli się zastanawiasz jak zrobić domowy chicken burger? Szukasz pomysłu na mięso z rosołu. 

Zapraszam na przepis! 🙂

 

Domowy Chicken burger

Domowy Chicken burger

 

 

Domowy chicken burger 

4 bułki 

kilka liści sałaty

3 – 4 korniszony 

1 duży pomidor 

1 duża cebula

300 g mięsa z kurczaka

2 łyżki prażonej cebuli opcjonalnie 

 

Sos:

2 łyżki majonezu

3 łyżki keczupu 

 

 

Domowy Chicken burger

Domowy Chicken burger

 

 

 

Jak zrobić domowy chicken burger? 

 

Jeśli mamy kotlety pozostałości po obiedzie podgrzewamy je na suchej patelni lub w piekarniku. Mięso gotowane pozbawiamy kości i skóry, oprószamy ulubionymi przyprawami i podsmażamy na odrobinie masła. Fajnie smakuje jak jest ładnie podsmażone i lekko chrupiące.

 

Domowy Chicken burger

 

Bułki przekrawamy na pół, układamy na suchej patelni lub w piekarniku aby się zagrzały i zrumieniły. 

 

Keczup mieszamy z majonezem. Proporcje można zmienić według własnych upodobań. 

 

Domowy Chicken burger

 

 

Każdą połówkę smarujemy sosem i układamy dodatki. Kolejność, ilość dowolna! I w ten prosty sposób można ponownie sprzedać kotlet z obiadu, mięso z rosołu oraz zagospodarować warzywa z lodówki. Dzieciaki zazwyczaj na warzywa mają wielgaśne zębiska, ale na taką  wypasioną kanapkę, pięknie podaną, będą mieć ząbeczki jak się patrzy. 

Smacznego 😊

 

Polecam także: tortilla ze schabowym, zapiekanki zbójnickie, zapiekanki z gyrosem

 

Domowy Chicken burger

Domowy Chicken burger

 

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz