Polecane Napoje

Espresso tonic

26 czerwca 2022
Espresso tonic

Espresso tonic chłodzący napój

 

Co to jest espresso tonic? Espresso tonic orzeźwiający napój idealny na upalne dni lub  na dobry początek dnia. O tej porze roku zimne napoje, koktajle, kawa mrożona cieszą się ogromną popularnością. Jak smakuje coffee tonic?  Słodko gorzki tonic i mocna czarna kawa podawane z cytryną i kostkami lodu . Tonic espresso to nowa moda na połączenie starych dobrze wszystkim znanych składników. Na upalne dni, zimny napój jest idealny. Tonic espresso to napój dla prawdziwych twardzieli,  a nie dla słabeuszy mawia moja znajoma. Jak zrobić espresso z tonikiem?

Kawa z tonikiem zimny napój

Kawowy napój chłodzący  z lodem i cytryną, espresso tonic to propozycja dla osób szukających mocnych wrażeń dla swoich kubków smakowych. Niezwykle orzeźwiający i pobudzający napój dla dorosłych. Tonic espresso najlepiej pić w pierwszej połowie dnia, chyba że na wieczór mamy inne plany. Wówczas espresso z tonic będzie można pić także i później. Jak zrobić zimną kawę z tonikiem?

Zapraszam na przepis  🙂

 

 

Espresso tonic

Espresso tonic

 

 

 

 

Espresso tonic przepis

espresso 50 – 60 ml

tonic 170 – 180 ml

kostki lodu

plasterki cytryny

 

 

Espresso tonic

Espresso tonic

 

 

 

Jak zrobić espresso z tonicem

Zaparz  kawę,  powinna być mocna i jeżeli nie masz ekspresu aby zrobić espresso może to być zwykła kawa parzona w szklance lub nawet ( ostatecznie) kawa rozpuszczalna, pamiętaj aby była mocna!

Na dno szklanki wrzuć kilka kostek lodu i zalej dobrej jakości tonicem, poczekaj aż przestanie gazować.

 

 

 

 

Następnie dodaj do szklanki kawę. Możesz ją dodać na dwa sposoby, wleć w środek i wtedy kawa wymiesza się z tonicem i jest gotowa do picia. Drugi sposób wlewaj delikatnie po ściance szklanki, wówczas kawa wyraźnie będzie się odcinać od napoju. Taki napój każdy miesza sobie przed wypiciem.

I jeszcze cytryna, plasterki cytryny dodaj świeże lub zamrożone, to dodatkowo schłodzi napój.  Moim skromnym zdaniem z mrożoną cytryną napój jest zdecydowanie smaczniejszy.  Są tacy którzy zalecają dodanie kilku kropli soku z cytryny.

Wiadomo co jak co, ale tonic i cytryna znakomicie się uzupełniają.

Wejdź na Bloga i zobacz także: pyszny i pożywny fit koktajl bananowy,  pyszny koktajl truskawkowy bez cukru w dwóch smakach i  orzeźwiająca domowa lemoniada.

Smacznego 😊

 

Espresso tonic

 

 

 

 

Kiedyś napisała do mnie Pani z zapytaniem jak się nazywa kawa z tonicem i jak ją zrobić? To mnie skłoniło do zamieszczenie tego przepisu. Uprzedzam, espresso coffee tonic to kawa nie dla każdego. Tak jak nie dla każdego są energetyki. Jedni piją je pasjami, drudzy omijają szerokim łukiem.

Espresso tonic to mocny napój i mimo że jest chłodny, albo wręcz zimny  i pije się go lekko to nie dajcie się zwieść. Gorzko, kwaśny smak też może być złudny. Nie twierdzę aby go nie pić, ale uważam, że espresso tonic powinno się pić rozważnie. Jednak każdy powinien go spróbować aby mieć własne zdanie.

Zdecydowanie bardziej smakują mi lemoniada arbuzowa albo sassy water . Do miłego 👋

 

 

 

Espresso tonic

Espresso tonic

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz