Napoje Polecane

Dalgona coffee kawa mrożona

8 maja 2022
Dalgona coffee

Dalgona coffee mrożona kawa po koreańsku. 

Przepis na dalgona coffee, czyli kawa po koreańsku, hit ostatnich lat. Kawa dalgona pyszna kawa, a nawet można powiedzieć deser kawowy. Przepis na pyszną i łatwą w wykonaniu kawę mrożoną, którą każdy może przygotować sobie w domu.  Sprawdzi się jako zimny napój bezalkoholowy  obok koktajli i lemoniady. Taką kawę możesz przygotować na zimno jak i na ciepło.  Dalgona kawa nie tylko wybornie smakuje, ale także pięknie wygląda. W wysokiej szklance biało ciemne składniki wyraźnie się od siebie oddzielają, a później się łączą tworząc pyszny zimny napój na upalne dni. Jak zrobić kawę po koreańsku? Jak dobrze ubić kawę?

Kawa z  TikToka, albo kawa tiktokowa, te nazwy bardzo mnie rozbawiły. Cóż,  widać i gastronomia na TikToku  nieźle sobie poczyna. Jeżeli ktoś nie może pić mleka krowiego do kawy może użyć roślinnego, np. kokosowe, owsiane, migdałowe.  Coffee dalgona znakomicie gasi pragnienie i zaspokaja głód na słodkie. Tak, jest słodka i to dość mocno, aby ubił piankę z kawy potrzebny jest cukier.  Z małą ilością cukru , pianka w dalgona coffee się nie uda tzn. nie będzie taka jak powinna być. Kawa mrożona, bardzo prosty przepis na pyszną kawę z pianką. Jak zrobić dalgona coffee na zimno, a jak na ciepło?

 

Zapraszam  na przepis 🙂

 

 

Kawa Dalgona

Kawa Dalgona

 

 

 

Dalgona coffee przepis

kawa rozpuszczalna 4 łyżki

cukier 4 łyżki

mleko lub woda gorąca 5 łyżek

mleko 400 ml

kostki lodu

 

Kawa Dalgona

Kawa Dalgona

 

 

 

Dalgona coffee jak zrobić

 

Przepis na dwie kawy w wysokich szklankach.

Do miski wsyp kawę, dodaj cukier i gorącą wodę lub mleko. Ubijaj mikserem na najwyższych obrotach aż zrobi się pianka i kawa wyraźniej zjaśnieje. Na piance powinny robić się wzorki trwa to około 3 – 5 minut w zależności od szybkości miksera. I woda i mleko się sprawdza, jednak moim skromnym zdaniem, pianka z mleka jest fajniejsza.

 

 

Do szklanek włóż lód do 3/4 wysokości, wlej mleko ( zimna) , a na wierzch wyłóż ubitą piankę.

Jak pić kawę dalgona? Delikatnie 😉 a tak poważnie rozmieszać kawę z mlekiem i lodem i można degustować. Czy słomką czy prosto ze szklanki, ważne aby smakowała. Na pewno trzeba piankę rozmieszać, aby połączyła się z mlekiem i stopniowo z kostkami lodu.

 

 

 

Kto chce do kawy może dodać gałkę lodów, ale wtedy należy pamiętać aby nie nakładać tak dużo lodu i wlewać mleka, zostawić miejsce dla lodów.

Ten nieszczęsny cukier, można powiedzieć, że jest go sporo, jednak w takiej ilości kawy, która jest mocna i zimna, jest go akurat. Można dać  mniej, ale wtedy pianka się tak nie ubije, a kawa mrożona będzie miała gorzki smak.

Wejdź na Bloga i zobacz: orzeźwiający koktajl owocowy, buza pyszny gazowany napój z kaszy jaglanej i lemoniada rabarbarowa .

 

Smacznego 😊

 

 

Kawa Dalgona

Dalgona coffee

 

I tak to wygląda kawa z tiktoka. 😉  Kawa dalgona to kawa mrożona, pyszny zimny napój bezalkoholowy. Aby zrobić coffee dalgona wystarczą 4 składniki, kawa rozpuszczalna, cukier, mleko i kostki lodu. Jeżeli nie lubisz mrożonej, albo nie możesz zimnej kawy, możesz zrobić ciepłą kawę z pianką. Pomijasz kostki lodu, wlewasz do szklanki ciepłe mleko, a piankę robisz jak w przepisie.

Jeżeli ktoś ma wrażliwy żołądek i mleko nieprzegotowane mu szkodzi, należy mleko zagotować i wystudzić i dopiero dodać do lodu. Dalgona z kawy iniki, jak najbardziej postępujemy w ten sam sposób.

Coffee dalgona nie bez znaczenia podbija świat wirtualny i realny. Wiele osób dzieli się przepisem na pyszną kawę mrożoną, bo jest czym. Ta kawa mrożona naprawdę wybornie smakuje z lodami, co polecam wypróbować. Do miłego 👋

 

 

Kawa Dalgona

Kawa Dalgona

 

 

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz