Ryby Święta

Śledzie w musztardzie francuskiej czyli żółte śledzie z cebulą

22 marca 2024
Śledzie w musztardzie francuskiej

Śledzie w sosie musztardowo majonezowym 

Dziś łatwy i szybki przepis na śledzie w musztardzie francuskiej z cebulą i koperkiem. Idealna sałatka śledziowa na Wielkanoc. Śledzie, zwłaszcza śledzie matiasy to produkt baza dla wielu imprezowych i świątecznych przekąsek. Lekko słone, znakomicie sprawdzają się w pikantnym jak i łagodnym zestawie. Żółte śledzie czyli śledzie z musztardą francuską i czerwona cebula to nie tylko znakomite połączenie smakowe, ale i wizualne.

Śledzie w musztardzie 

Śledzie w musztardzie możesz przygotować na wiele sposobów. Na Blogu Dieta Moja Pasja, jest wiele pomysłów na śledzie te łagodne i te ostrzejsze, te wymyślne i całkiem proste. Dziś będzie to szybki przepis na śledzie w musztardzie francuskiej z majonezem.

Zapraszam 🙂

 

Śledzie matiasy w musztardzie francuskiej

Śledzie w musztardzie

 

Śledzie w musztardzie francuskiej przepis 

płaty śledziowe solone 400 – 500 g

musztarda francuska 3 – 4 łyżki

musztarda łagodna  2 – 3 łyżki

majonez 3 – 4 łyżki

drobno siekany koperek 1 – 2 łyżki

czerwona cebula 2 średnie sztuki

sól i pieprz opcjonalnie

 

 

Śledzie w sosie musztardowo majonezowym

Śledzie w sosie musztardowo majonezowym

 

 

Jak zrobić śledzie w sosie musztardowo majonezowym 

Płaty śledziowe sprawdź pod względem słoności, jeżeli są bardzo słone, pokrój na 3 – 4 cm kawałki i zalej zimną wodą. Po około 30 minutach sprawdź słoność. Jeżeli nadal są słone zmień wodę i poczekaj aż będą mieć zadowalający Cię smak.

W misce wymieszaj musztardy z majonezem, koperek i połowę pokrojonej w drobną kostkę cebuli. Jeżeli wolisz łagodniejszy wariant, dodaj mniej musztardy, a więcej majonezu. W ogóle dodawaj musztardę stopniowo, aż uzyskasz  odpowiadający Ci smak.

Wymoczone śledzie wyjmij z wody i dokładnie osusz na papierowych ręcznikach.

Włóż śledzie do sosu musztardowego, wymieszaj i odstaw na kilka godzin. Przed podaniem spróbuj czy nie trzeba doprawić do smaku solą i pieprzem.

 

 

Druga cebula u mnie posłużyła do dekoracji śledzi, możesz zrobić tak samo, ale równie dobrze możesz całą dodać do sosu. Na tym etapie kreatywność mile widziana.

Jak już wspomniałam śledzie z musztardą francuską i majonezem to jeden z wielu przepisów na stronie. Jeżeli szukasz innych pomysłów na śledzie, wejdź i zobacz: śledzie po hawajsku , śledzie po wiejsku lub chłopsku z ziemniakami, śledzie po japońsku w biedniejszym wydaniu oraz śledzie po cygańsku. Smacznego i Do Miłego 👋

 

 

Śledzie w sosie musztardowo majonezowym

Śledzie świąteczne

 

Śledzie w sosie musztardowo majonezowym

Śledzie w sosie musztardowo majonezowym

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz