Dania obiadowe Ziemniaki

Ziemniaki nadziewane

29 sierpnia 2020
Ziemniaki nadziewane

 

Ziemniaki nadziewane serem, szynką lub kiełbasą. Pieczone ziemniaki nadziewane z prostym aromatycznym farszem! Ziemniaki to tradycja, klasyka w naszej polskiej kuchni. Kluski, placki z ziemniaków to wszystko dobre, ale pracochłonne. Takie proste pieczone ziemniaki z piekarnika to świetny pomysł na obiad. Ziemniaki nadziewane dają nam wiele możliwości w dobieraniu składników. Szynka, boczek, ser, papryka, cebula możliwości w zapiekaniu ziemniaków jest wiele. Jak zrobić ziemniaki pieczone? Jakie nadzienie do ziemniaków z blachy?


Dzieci na pewno dużo chętniej zjedzą takiego cudaka, niż nudnego ziemniaka z wody. 😋 Spróbuj, a z pewnością Ci posmakują. Jeśli raz je zrobisz, to na pewno będziesz wracać do tego przepisu wielokrotnie! 

Gorąco polecam! 🙂

     Ziemniaki nadziewane składniki 

 
5 większych ziemniaków
50 – 70 g wędliny
kawałek żółtego sera
1 łyżka oleju
.
.
Pieczone ziemniaki - jeże
.
.
.

 

Ziemniaki nadziewane jak zrobić? 

 
Obrane ziemniaki przekrawamy na pół. Każdą połówkę nacinamy do 3/4 tworząc coś na wzór kratki.
 
Każdą połówkę przecieramy delikatnie olejem. Wstawiamy do nagrzanego piekarnika ( 210 stopni) i pieczemy 25 minut, gdy się  ładnie zrumienią.
 
Ser i wędlinę ( u mnie krakowska) kroimy w niewielkie słupki.
 
Lekko zrumienione ziemniaki wyciągamy z piekarnika i jeśli skrobia nam zlepiła nacięcia w ziemniakach ponownie je nacinamy. Albo  miejsca gdzie będziemy wkładać ( na przemian lub jak komu pasuje) wędliną i ser lekko rozchylamy.
 
Wstawiamy do piekarnika jeszcze na 10 minut aby całość się zagrzała i lekko zrumieniła.
Smacznego 😊
 
Inne pomysły na ziemniaki —-> TU
.
.
.
Pieczone ziemniaki - jeże

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz