Ziemniaki

Ziemniaki nadziewane

29 sierpnia 2020
Ziemniaki nadziewane

Ziemniaki nadziewane

Ziemniaki nadziewane serem, szynką lub kiełbasą. Pieczone ziemniaki z nadzieniem  z prostym aromatycznym farszem! Ziemniaki to tradycja, klasyka w naszej polskiej kuchni. Kluski, placki z ziemniaków to wszystko dobre, ale pracochłonne. Takie proste pieczone ziemniaki z piekarnika to świetny pomysł na obiad. Ziemniaki nadziewane dają nam wiele możliwości w dobieraniu składników. Szynka, boczek, ser, papryka, cebula możliwości w zapiekaniu ziemniaków jest wiele. Jak zrobić ziemniaki pieczone? Jakie nadzienie do ziemniaków z blachy?


Dzieci na pewno dużo chętniej zjedzą takiego cudaka, niż nudnego ziemniaka z wody. 😋 Spróbuj, a z pewnością Ci posmakują. Jeśli raz je zrobisz, to na pewno będziesz wracać do tego przepisu wielokrotnie! 

Gorąco polecam! 🙂

     

Ziemniaki nadziewane
Ziemniaki nadziewane składniki 

5 większych ziemniaków

50 – 70 g wędliny

kawałek żółtego sera

1 łyżka oleju

Pieczone ziemniaki - jeże
.

 

Ziemniaki nadziewane jak zrobić

 

Obrane ziemniaki przekrawamy na pół. Każdą połówkę nacinamy do 3/4 tworząc coś na wzór kratki.

 

Każdą połówkę przecieramy delikatnie olejem. Wstawiamy do nagrzanego piekarnika ( 210 stopni) i pieczemy 25 minut, gdy się  ładnie zrumienią.

 

Ser i wędlinę ( u mnie krakowska) kroimy w niewielkie słupki.

 

Lekko zrumienione ziemniaki wyciągamy z piekarnika i jeśli skrobia nam zlepiła nacięcia w ziemniakach ponownie je nacinamy. Albo  miejsca gdzie będziemy wkładać ( na przemian lub jak komu pasuje) wędliną i ser lekko rozchylamy.

 

Wstawiamy do piekarnika jeszcze na 10 minut aby całość się zagrzała i lekko zrumieniła.

Smacznego 😊

 

Inne pomysły na ziemniaki —-> TU

Pieczone ziemniaki - jeże

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz