Ogórki Mizeria Polecane Sałatka

Mizeria przepis jak zrobić- 3 rzeczy które powinieneś wiedzieć

9 czerwca 2020
Mizeria przepis

 

Mizeria przepis jak zrobić- 3 rzeczy które powinieneś wiedzieć. Przepis na mizerię,  jak zrobić pyszny dodatek do obiadu ? Jak doprawić   mizerię ze śmietaną?  Mizeria to prosta i szybka sałatka obiadowa. Skąd  pochodzi i co znaczy jej nazwa? I jaka wersja jest poprawna, oryginalna  ta na słono czy na słodko, a może z cebulą? Ta prosta, szybka, smaczna i popularna sałatka owiana jest niezbyt chlubną historią. Mizeria czyli nędza taka jest jej prawdziwa nazwa. Mizeria przepis jaki doprawić? Mizeria z ogórków  i mizeria z octem to dwa najczęściej zadawane pytania. A może mizeria ze śmietaną albo mizeria z cebulą jest bardziej popularna?

Choć dziś gości na każdym stole, podają ją w najlepszych lokalach, to nim tam trafiła jedzenie jej było oznaką ubóstwa, nędzy, biedy czyli symbolem nizin społecznych we Włoszech . Mizeria jako sałatka wielu zastosowań.

Gorąco polecam! 🙂

 

Mizeria przepis jak zrobić

ogórek jeden długi lub kilka gruntowych

150 mil gęstej śmietany
sól

.

.

Dodatek do obiadu

 

.

 

Mizeria przepis klasyczny

Jeżeli ogórki mamy ze swojego ogródka, można nie obierać.

Kroimy w cienkie plasterki, dość obficie solimy i zostawiamy aż puszczą sok.

Zlewamy powstały płyn, dodajemy gęstej śmietany, doprawiamy solą i wersja podstawowa gotowa. 😋 Ja osobiście lubię ze szczypiorkiem lub koperkiem i odrobiną majonezu. Przy tej potrawie wszystkie chwyty dozwolone.

Co z wersjami na słodko, z cebulą i pod każdą inną postacią? Też są poprawne, jak każda biedna potrawa, miała dodawane różne inne składniki,  aby tylko nic nie zmarnować, a  nakarmić rodzinę. Na ogórki czekało się cały rok i wykorzystywano je do ostatniej sztuki nie tak jak dziś. I stąd wzięły się przepisy na ogórki z cebulą, cukrem, a nawet pokrzywą czy wiśniami. Gospodynie wykorzystywały to coś co przypominało ogórki i aby dało się je zjeść, doprawiały na różne sposoby.

A więc nie dziwmy się, że ktoś je w inny sposób przygotowaną mizerię. Może to właśnie jego przepis pochodzi z jakiegoś zacnego włoskiego stołu gdzie gospodyni krzyczała …  la cena fu servita.  😉

 

 

Smacznego 😊
Inne sałatki i surówki —–>  TU
Sałatka wiosenna —> PRZEPIS 
.
.

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz