Pierogi z młodą kapustą i boczkiem
Pierogi z kapustą i boczkiem znakomity pomysł na pyszny letni obiad. Pyszne delikatne pierogi z młodą kapustą pachnące koperkiem i wędzonym boczkiem. Delikatne ciasto pierogowe bez jajka i pyszne nadzienie z młodej kapusty. Jaka kapusta do pierogów? Czy kapustę do pierogów się mieli? Pierogi są pyszne z każdą kapustą, czy to kapusta kiszona czy słodka, włoska czy pekińska. Kapusta idealnie się sprawdza w pierogach. Dziś jednak zostawimy kapustę przetworzoną, a zostawiamy przy białej młodej kapuście. Jak zrobić pierogi z młodą kapustą?
Jak doprawić kapustę do pierogów
Co dodać do kapusty na pierogi? Wersja bezmięsna to pierogi z kapustą i grzybami lub z kapustą i serem. Mniej mięsne to pierogi z kapustą i boczkiem, kiełbasą lub te bardziej wypasione pierogi z mięsem i kapustą. Jak doprawić kapustę do pierogów? Farsz do pierogów z młodą kapustą nie potrzebuje wiele dodatków. Czym mniej tym lepiej, kapusta jest smaczna w sobie dlatego koperek, cebula i odrobina boczku z pewnością wystarczy. Jak doprawić kapustę do pierogów? Z czym podać pierogi z młodej kapusty i boczku?
Zapraszam na przepis 🙂
Pierogi z młodą kapustą i boczkiem przepis
młoda kapusta 1 główka
cebula 1 duża lub 2 mniejsze
boczek 200 g
koperek 2 łyżki
łyżeczka przyprawy 1 łyżeczka
sól i pieprz do smaku
Oraz
cebula mała 1 sztuka
smalec lub olej 2 łyżki
Przepis na ciasto —> Ciasto na pierogi
Pierogi z młodą kapustą i boczkiem jak zrobić
Kapustę poszatkuj, zagotuj w garnku 2 litry wody wrzuć kapustę i gotuj wolno bez przykrycia 10 minut.
Boczek pokrój drobno, 3/4 wytop na patelni gdy się lekko zrumieni dodaj pokrojoną cebulę i smaż razem chwilę. Reszta boczku pójdzie do okraszenia ugotowanych pierogów.
Kapustę odcedź dodaj do cebuli z boczkiem i chwilę razem smaż. Pozwól kapuście się lekko przyrumienić, to jest ten smak, aromat który nada pierogom z kapustą wyjątkowego smaku. Smaż ją razem z cebulą i boczkiem aż będzie miękka, a woda jaka powstanie na patelni odparuje.
Na koniec dopraw przyprawą do zup, jeżeli masz domową to dodaj łyżkę, albo takiej ze sklepu jeśli używasz ( Vegeta, Kucharek itp.) . Ostatecznie dopraw solą i pieprzem. Gdy nadzienie będzie już mocno przestudzone dodaj posiekany koperek i wymieszaj. Jeżeli dasz wcześnie koperek, temperatura go pobudzi i zapach się ulotni, a tak pozostanie zamknięty w pierogach.
Ciasto rozwałkuj niezbyt cienko, nakładaj łyżeczką niewielkie porcje nadzienia i zlep brzegi.
W dużym garnku zagotuj 2 litry wody z 2 łyżkami oleju i 1 płaską łyżką soli. Wrzucaj pierogi partiami tak po 10 – 12 sztuk i gotuj wolno 3 – 4 minuty od wypłynięcia pierogów na wierzch.
Resztę boczku wytop na patelni, dodaj drobno pokrojoną cebulkę i zrumień wszystko. Jeżeli tłuszczu jest mało dodaj łyżkę smalcu lub oleju.
Podawaj zaraz po przygotowaniu okraszone boczkiem z cebulką. Jeżeli lubisz koperek możesz też posypać koperkiem.
Poznaj koniecznie przepisy na : młodą kapustę po węgiersku, pierogi z ziemniakami i boczkiem, krokiety z kapustą i grzybami .
Smacznego 😊
Jak zrobić pierogi z młodą kapustą i boczkiem z czym podać już napisałam. Teraz ten dylemat, czy kapustę do pierogów się mieli? Nie, wystarczy drobno posiekać, a nawet jeżeli jest to kapusta kiszona, także można ją potraktować nożem. Może ktoś lubi nadzienie w formie brei, ja nie lubię. Może mieli kapustę ze względów bardziej zdrowotnych, a nie estetycznych. Mnie zdecydowanie lepiej smakują pierogi z kapustą młodą czy kiszoną, gdy jest ona wyczuwalna, jak to się mówi na ząb.
Młoda kapusta co z niej zrobić? Poza tymi potrawami z młodej kapusty o jakich już wspomniałam jest jeszcze nie do przebicia młoda kapusta z koperkiem jak u Babci. Znakomite i chrupiące placki z kapusty czy też pałki kurczaka na kapuście lub klopsiki. Każdy znajdzie coś dla siebie. Do miłego 👋
1 komentarz
Praktycznie mówiąc, każdy sposób robienia pierogów z kapustą jest dobry. Co kto lubi.
Dzisiaj to ja mam szczęście. Udało mi się rozwiązać problem z znikającymi postami na menu głównej.
Zobaczyłem jeden wpis na innym kanale i chciałem na swój prywatny profil udostępnić, a przez przypadek zrobiłem na swoim profilu, gdzie publikuję wpisy i nagle wszystko się pojawiło 🙂 Żebym wcześniej na to wpadł 😀 Przynajmniej te problemy sprawiły, że stronę założyłem 🙂 To pozytywna część problemów technicznych 😉
Pozdrawiam serdecznie i życzę Tobie miłego dnia,
Patryk