Pomidory Przekąski

Pomidory ze śmietaną i serem

29 lipca 2022
Pomidory ze śmietaną i serem

Pomidory ze śmietaną i szczypiorkiem

Pomidory ze śmietaną i serem feta  znakomita przystawka, przekąska,  a także dekoracja stołu. Jak zrobić pomidory ze śmietaną do obiadu każdy lub prawie każdy wie. A jak zrobić przystawkę z pomidorów, jak ładnie podać pomidory na stół to czasem stwarza mały problem. Pomidory ze śmietaną, szczypiorkiem i serem to taki mały posiłek w dużym pomidorze.  Jaka śmietana do pomidorów?  Jak zrobić pomidory ze śmietaną i serem feta?

Czy można jeść pomidory ze śmietaną

To pytanie tak samo jak to dlaczego nie powinno się łączyć pomidora z ogórkiem, wywołuje u mnie lekki uśmiech. Większe oburzenie na ”kulinarne medialne autorytety”, które mówią pół prawdy, ale czego nie robi się dla pieniędzy. Czy można jeść pomidory ze śmietaną czy nie?  Tu nie chodzi o tę nieszczęsną śmietanę, ale o nabiał w szerokim tego słowa znaczeniu. Idąc tym tropem to nie tylko pomidory ze śmietaną są złem, ale i pomidory z jajkami, z parmezanem i każdym innym serem. O kanapce z masłem i pomidorem nie wspomnę. 😉 Jak zrobić pomidory ze śmietaną i serem?

Zapraszam na przepis 🙂

 

Pomidory ze śmietaną i serem

Pomidory ze śmietaną i serem

 

 

 

Pomidory ze śmietaną i serem przepis 

pomidory 5  sztuk

śmietana gęsta kwaśna 18% 3 –  4 łyżki

ser feta  250 – 300 g

czosnek 2 ząbki

szczypiorek siekany 3  – 4 łyżki

czarny pieprz grubo mielony 1/2  łyżeczki

 

Pomidory ze śmietaną i serem

Pomidory ze śmietaną i serem

 

 

 

Pomidory ze śmietaną i serem jak zrobić 

Wybieraj pomidory jednakowej wielkości, takie ładnie wyglądaj i łatwej się z nimi pracuje.

Z pomidorów odetnij górną część, a następnie ostrożnie wydrąż środek.  Nie usuwaj dokładnie całego środka pomidora, usuń tylko gniazda nasienne, to co najrzadsze w pomidorze.  Ułóż pomidory na ręczniku papierowym ściętą stroną do dołu i pozostaw na kilka minut aby spłynął nadmiar soku.

 

 

 

Fetę włóż do miseczki i rozgnieć widelce, dodaj śmietanę, przeciśnięty przez praskę ząbek czosnku, dopraw do smaku czarnym pieprzem.  Śmietanę do pomidorów dodawaj stopniowo, aby nadzienie nie było zbyt rzadkie.

Na koniec nadzienia z sera i śmietany dodaj szczypiorek i wymieszaj. Zostaw sobie odrobinę szczypiorku  do dekoracji.

Napełnij każdego pomidora nadzieniem, wierzch udekoruj szczypiorkiem i gotowe, można podawać.

 

Wejdź i poznaj przepis na :  feta z pomidorami  i orzechami pomidor w innej odsłonie, sałatka z pomidorów do grilla oraz łopatka w sosie pomidorowym 

Smacznego 😊

 

Pomidory ze śmietaną i serem

 

 

Pomidory ze śmietaną to nie musi być tylko sałatka, małe pokrojone cząstki pomidora z cebulą, śmietaną i czym dusza zapragnie. Mogą to być całe, duże pomidory nadziewane serem i śmietaną. Takie pomidory ze śmietaną i czosnkiem do obiadu jak i jako przystawka z pomidorów. W każdej roli sprawdzą się doskonale.

Jeżeli nie lubisz fety, możesz dać mozzarellę, ale ją musisz pokroić w drobną kostkę, a ze śmietany i reszty składników zrobić sos z którym ją połączysz.  Zamiast szczypiorku możesz zrobić pomidory z cebulą i śmietaną, łączenie składników, smaków jest ogromne i każdy znajdzie coś dla siebie.  A jeżeli chcesz chcesz ekspresową sałatkę z pomidorów i sera, polecam sałatkę mini Caprese lub sałatkę uzbecką z pomidorów. Do miłego 👋

 

Pomidory ze śmietaną i serem

Pomidory ze śmietaną i serem

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz