cukinia przepisy

Cukinia przepisy na 10 sprawdzonych potraw

14 lipca 2021
Cukinia przepisy

 

Cukinia przepisy proste i szybkie 

Co można ugotować z cukinii? Cukinia przepisy na 10 sprawdzonych potraw. Pomysły na dania i  potrawy ze smacznej i zdrowej cukinii. Prosta, łatwa w przygotowaniu cukinia z mięsem i dania z cukinią bez mięsa, co kto lubi. Cukinia to takie warzywo które daje bardzo wiele możliwości. Doskonale smakuje na słodko jak i na wytrawnie.  Co zrobić z cukinii? Jak doprawić cukinię? Z czym podawać cukinię? Pomysł na cukinię. Pytania się mnożą, a cukinia nie może czekać. 😉 Z czym można łączyć cukinię, przepisy na fit cukinię.

Jaka cukinia najlepsza

Cukinia to odmiana dyni, wiadomo różni się kształtem, kolorem, ale także nie ma tego dyniowatego posmaku. O cukinii można powiedzieć, że jest neutralna w smaku i dlatego daje tak wiele możliwości.  Jaka cukinia najlepsza? Najlepsza jest cukinia młoda, taka do 30 cm. Wtedy wykorzystujemy całe warzywo ze skórą i miąższem. A to oszczędność czasu i produktu. Błędem jest wyczekiwanie aż cukinia urośnie duża.  Takie warzywo traci na swoich właściwościach, walorach smakowych i dużo tracimy, obierając ją i wyrzucając. Taka duża cukinia bardzo długo się musi gotować aby zmiękła.

Co można ugotować z cukinii 

Cukinia z patelni, cukinia w cieście, cukinia panierowana, cukinia smażona, cukinia z piekarnika, cukinia z makaronem, przetwory z cukinii.  I jeszcze wiele, wiele innych przepisów na cukinię. Długo można wymieniać co można zrobić  z cukini, a i tak pewnie wiele można pominąć, a jeszcze więcej przepisów nie znać. Cukinia znakomicie zastępuje kapustę, jest bardziej lekko strawna dlatego wiele osób przygotowuje ”bigos z cukinii, gołąbki z cukinii”. I w tych potrawach także wyśmienicie smakuje.

Cukinia przepisy co zrobić z cukinii, jak ugotować i z czym podawać. 10 sprawdzonych przepisów na dania i potrawy z cukinią. Wystarczy kliknąć na napis nad zdjęciem. Niebawem do już istniejących dołączą nowe przepisy na cukinią.

 

Roladki z cukinii, to takie niby gołąbki. Nadzienie takie samo, ryż i mielona wieprzowina.

 

cukinia na obiad

cukinia na obiad

 

Cukinia faszerowana pieczarkami z serem

 

 

 

potrawy z cukinii na obiad

potrawy z cukinii na obiad

 

 

Cukinia zapiekana z mięsem w sosie pomidorowym

 

 

cukinia na obiad

cukinia na obiad

 

 

Paluszki z cukinii z piekarnika aromatyczne i chrupiące 

 

 

potrawy z cukinii na obiad

potrawy z cukinii na obiad

 

Ciasto czekoladowe z cukinią – pyszne, wilgotne i delikatne.

 

 

cukinia

 

 

Cukinia smażona z patelni 

 

 

potrawy z cukinii na obiad

potrawy z cukinii na obiad

 

 

Keczup z cukinii – kremowy, pikantny sos pachnący ziołami.

 

 

cukinia

 

 

Cukinia z piekarnika zapiekana z mięsem i serem.

 

 

potrawy z cukinii na obiad

potrawy z cukinii na obiad

 

 

Cukinia z grilla podawana z wędzonym  białym serem

 

 

Cukinia przepisy

Cukinia przepisy

 

 

Cukinia przepisy to wpis poświęcony cukinii i wariacjom na jej temat. Tak śmiało można nazwać niektóre przepisy na to smaczne i zdrowe warzywo.

 

Smacznego 😊

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz