Polecane Domowe Wędliny Święta

Wędliny domowe

20 listopada 2021
Wędliny domowe

Wędliny domowe

Wędlina domowa czyli przetwory mięsne pod różną postacią. Najbardziej popularne są wędliny wędzone tzw. wędzonka wieprzowa. Szynki, boczki, swojskie kiełbasy, ale nie każdy ma jak wędzić. Choć bardzo popularne stały  się wędzarnie ogrodowe, to nie każdy wie jak wędzić. Znaczenie ma wszystko, wędzarnia drewniana czy metalowa, jakie drewno do wędzenia kiełbasy, a jakie do wędzenia szynki.

Wędlina domowej roboty to prawdziwy przysmak. Wędlina domowa ze schabu, z kurczaka czy też wędlina domowa z karkówki. To najpopularniejsze wędliny robione w domu. Dziś zachęcam do zrobienia domowych wędlin bez wędzenia. I nie dlatego, że uważam iż wędzenie jest niezdrowe.  A sztuczne preparaty wędzarnicze są zdrowsze od naturalnego wędzenia, nie nic z takich. Sprawdzone przepisy na wędliny domowe gotowane, pieczone, pasztety. Do bardzo popularnych należy także domowa kiełbasa siekana i domowa kiełbasa w słoiku.

Kiełbasa domowa przepis, boczek, karkówka najlepszy sprawdzony, za którymś stoi człowiek. Każdy z moich przepisów na wędlinę, na ciasta i na wszystkie zamieszczone na moim Blogu potrawy jest zawsze sprawdzony i przetestowany. Jeżeli jestem z jakiejś potrawy niezadowolona, wykonuję ją ponownie. Jeżeli uznam, że danie nie jest godne polecenia,  nie zamieszczam takiego przepisu. Tak było np. z tzw. ciastem o nazwie ciasto magiczne lub ciasto inteligentne.  Robiłam je 3 razy i za każdym razem efekt taki sam, wizualnie ciasto ładne, ale smakowo połączenie zakalca – budyniu – kitu i gumy do żucia. 😅 I tego ciasta nikomu nie polecam.

Zapraszam na kilka moich przepisów na wędliny domowe,  niektóre należą do top 10 jak rolada boczkowa czy boczek gotowany w cebuli.

 

Zapraszam na przepis 🙂

 

Domowa mortadela —> przepis na mortadelę 

 

Domowa wędlina

Wędliny domowe

 

Rolada boczkowa z piekarnika —> Rolada boczkowa przepis

 

domowe wędliny

Wędliny domowe

 

 

Parówki domowe —> Przepis jak zrobić domowe parówki 

 

Domowe wędliny

Wędliny domowe

 

Pasztet domowy —> Przepis na domowy pasztet drobiowy  

 

Wędliny domowe

Wędliny domowe

 

Mięso w słoiku —> Przepis na mięso wieprzowe w słoiku

 

 

Wędliny domowe

Wędliny domowe

 

To tylko kilka z przepisów zawartych na stronie. Te i inne przepisy na domowe wędliny znajdziecie TU  oraz na Blogu Kuchnia na Wypasie 

 

Życzę smacznego 😊

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz