Kluski

Knedle z truskawkami i serem

20 czerwca 2022
Knedle z truskawkami i serem

Domowe knedle z truskawkami i serem

Mięciutkie kluski z truskawkami to znakomity pomysł na letni obiad bez mięsa. Dla wielu dorosłych knedle z owocami to wspomnienie z dzieciństwa. A Babcine knedle z truskawkami to niedościgniony wzór, który chcemy odtworzyć. Jak zrobić dobre knedle z truskawkami? Ciasto na knedle to podstawa, powinno być miękkie i delikatne tak samo jak na kopytka.

Jak zrobić knedle z truskawkami

Knedle z truskawkami dzielą się na kilka grup. Mamy knedle z truskawkami mrożonymi, świeżymi. To jeżeli chodzi jakie nadzienie do knedli. Jeżeli chodzi o ciasto na knedle mogą być knedle bez ziemniaków, knedle z mąką ziemniaczaną i knedle z truskawkami i serem. Jeżeli chodzi o ostatnie to są knedle z serem i mąką ziemniaczaną czyli knedle bezglutenowe. Czym polać knedle z truskawkami?

 

Zapraszam na przepis 🙂

 

 

Knedle z truskawkami i serem

Knedle z truskawkami i serem

 

 

 

Knedle truskawkami przepis 

truskawki 0,5 kg

serek 300 g

cukier z prawdziwą wanilią 2 – 3 łyżki

Przepis na ciasto 

 

Knedle z truskawkami i serem

 

 

 

Knedle z truskawkami i serem  jak zrobić

Serek to mój ulubiony dodatek do knedli z truskawkami. Polecam kremowe, naturalne typu Bieluch, Mój Ulubiony, Pilos czy dobrej jakości serek z wiaderka.

Do serka dodaj cukier z wanilią i wymieszaj, aby się rozpuścił. Dodaj tyle cukru jak słodkie lubisz potrawy, mniej lub więcej niż w mojej propozycji.

Knedle najlepsze wychodzą z ziemniaków z dnia poprzedniego, wtedy będą delikatne i mięciutkie. Dlatego warto sobie zaplanować dzień wcześniej gotowanie pyzy z truskawkami.

Do knedli z truskawkami najlepiej sprawdzą się owoce średnie lub małe, zależy jak duże kluski lubisz. Nie polecam dużych owoców ponieważ wtedy kluchy wychodzą ogromne, a to raz utrudnia pracę, a dwa nie wygląda zbyt ładnie.

I tak jak w przepisie na knedle ze śliwkami nie wyrabiaj długo ciasta, będzie się robić coraz rzadsze. Dodatek mąki ziemniaczanej do ciasta na knedle sprawi, że zrobią się gumowate.

Gotuj wolno kluski 5 minut od wypłynięcia na wierzch.

Podawaj z kleksem serka. Jeżeli nie lubisz serka możesz podać ze śmietaną lub samym cukrem.

Wejdź na Bloga poznaj przepis na: kluski ziemniaczane fuszer, parowańce z jagodami i kluski stalowe 

 

Smacznego 😊

 

 

Knedle z truskawkami i serem

Knedle z truskawkami i serem

 

 

 

Czy można zrobić knedle z mrożonych truskawek? Mrożone truskawki także nadają się do knedli. Pamiętaj aby robić kluski z owoców zamrożonych i wcześniej obtoczyć je w mące lub kisielu.

Pyzy z truskawkami jak zrobić? Zależy od regionu kraju, u jednych są to kluski z ciasta ziemniaczanego jak w moim przepisie u innych zaś kluski na parze zwane też pampuchami.

Polecam także kluski z truskawkami dla zapracowanych, takie szybkie i bardzo proste kluski z owocami . Wskazówki jak je zrobić znajdziesz w artykule szybkie kluski ze śliwkami.  A dla fanów totalnej kuchni regionalnej  copa kartoflana. Prawie jak knedle, ale jako zapiekanka. Do miłego 👋

 

Knedle z truskawkami i serem

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz