Ciasta Polecane Święta

10 najlepszych ciast bez pieczenia

23 marca 2024
10 najlepszych ciast bez pieczenia

Przepisy na proste ciasta bez pieczenia 

Dziś mój zestaw  10 najlepszych ciast bez pieczenia na Święta i  inne okazje. Efektowne i całkiem zwyczajne, szybkie i trochę bardziej pracochłonne. Takie znane, popularne, ale także moje oryginalne pomysły na ciasta. Ciasta bez pieczenia na Wielkanoc, jak i Boże Narodzenie, asortyment jest szeroki, a ja polecam tylko 10 z nich.

Ciasta bez pieczenia z efektem wow 

Każdy z nas zna to uczucie gdy goście zachwycają się naszym ciastem i nie tylko pod względem wizualnym, ale i smakowym. Ciasto bez pieczenia z efektem wow dużo łatwiej zrobić latem niż zimą. Bogactwo owoców pozwala nam tworzyć prawdziwe cudeńka, ale to nie znaczy, inną porą roku nie możemy być twórczy. Ciasta bez pieczenia Dieta Moja Pasja, zapraszam. 🙂

 

10 najlepszych ciast bez pieczenia 

Dakłas wykwintne ciasto z daktylami i orzechami w połowie składa się z jasnej w połowie z ciemnej masy. A wszystko to w kompozycji z herbatnikami.

 

Ciasta bez pieczenia na święta

Ciasta bez pieczenia na święta

 

Szarlotka bez pieczenia, gotowana masa z prażonych jabłek i jak szarlotka to musi być z bitą śmietaną. Spód i przełożenie z biszkoptów.

 

ciasta bez pieczenia na Wielkanoc

ciasta bez pieczenia na Wielkanoc

 

Malaga bezglutenowe ciasto z truskawkami i wyjątkowym spodem. A spód do ciasta zrobiłam z płatków kukurydzianych i kremu czekoladowego.

 

Ciasto malaga bez pieczenia

Ciasto malaga bez pieczenia z truskawkami

 

Mokka coś dla prawdziwych kawoszy, delikatne biszkopty, czekolada, kajmak. Po prostu pycha i jedna wielka kawowa rozpusta.

 

Ciasto mokka bez pieczenia na święta

Ciasto bez pieczenia na święta

 

Ciasto truskawkowe bez pieczenia. Nasączone w truskawkowym musie biszkopty, cudownie współgrają. Słodkie ciasteczka i kwaśne owoce tandem idealny, a do tego bita śmietana.

 

Ciasto truskawkowe

 

Ciasto latte macchiato kolejna propozycja dla amatorów kawowych słodkości. Ciasto warstwowe, nieprzebrane kawą, która się delikatnie łączy ze śmietanką.

 

Ciasto latte macchiato

Ciasto latte macchiato

 

Hawana albo jak ktoś woli Havana tu rządzi kokos i ananas, czyli egzotyczne smaki. To także jedno z tych smaków które osobno smakują super, ale razem to prawdziwa petarda.

 

Ciasto Hawana bez pieczenia

Ciasto Hawana bez pieczenia

 

Poznański brzdąc to mocno kakaowe ciasto na biszkopcie. Mój brzdąc na biszkoptach równie dobrze się sprawdził.

 

Ciasto brzdąc bez pieczenia

Ciasta bez pieczenia na święta

 

Hit minionego lata, malinowa góra lodowa. Ciasto wyjątkowo się spodobało i długo było najchętniej oglądanym deserem na Blogu. Teraz trochę mniej, jak napisała pewna Pani…czekam na sezon. 😋

 

Ciasto malinowa góra lodowa

Ciasto malinowa góra lodowa

 

Ciasto pianka truskawkowa. Delikatna, lekka pianka z truskawek i galaretki obłożona herbatnikami.

 

Ciasto pianka truskawkowa

Ciasto pianka truskawkowa

 

To tylko 10 ciast bez pieczenia, jest nich dużo więcej. Należy wspomnieć także ciasto łącki przekładaniec na biszkoptach. Orzechowa góra lodowa, ciasto z jogurtów greckich gotowane,  czy straciatella. Więcej pomysłów na ciasta znajdziesz w kategorii CIASTA BEZ PIECZENIA. Tam znajdziesz te stare przepisy jak i całkowite nowości u mnie i w internecie. Smacznego i Do Miłego 👋

 

10 najlepszych ciast bez pieczenia

10 najlepszych ciast bez pieczenia Dieta Moja Pasja

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz