Kolacja pomysły Obiad

Co zrobić z resztek

17 stycznia 2022
Co zrobić z resztek

Co zrobić z resztek

Jak wykorzystać resztki? Co zrobić z resztek wędlin, ziemniaków, makaronu, pieczonego kurczaka czy innego mięsa? Dowiedzmy się jak zrobić pyszne i proste dania z resztek chleba, bułek czy jak wykorzystać mięso z rosołu? Wiele osób nie przepada za odgrzewanymi potrawami lub dojadaniem wczorajszych dań.  Marnowanie żywności jest niedopuszczalne!

Mając plan co zrobić z resztkami jedzenia , nic nie stoi na przeszkodzie aby stworzyć nowe, pyszne potrawy dla całej rodziny. A tym samym nie marnować żywności. Warto podkreślić, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, jak zacząć oszczędzać?

Oszczędzanie wody, oszczędzanie prądu, oszczędzanie to tematy ostatnio bardzo na czasie. Jak oszczędzać? Proponuję zacząć oszczędzanie od kuchni.  Jak oszczędzać na jedzeniu? Pomysł na resztki z rosołu, pomysł na obiad, pomysł na kolację.  Postaram się podpowiedzieć kilka ciekawych pomysłów na proste i smaczne potrawy z resztek. Mam nadzieję, że nikt nie będzie zawiedziony i znajdzie coś dla siebie.

 

Zapraszam na przepisy 🙂

 

 

Co zrobić z resztek

Co zrobić z resztek

 

 

Co zrobić z resztek makaronu, ziemniaków, mięsa, pieczywa. 

 

Prosta zapiekanka z patelni z resztek makaronu i wędlin lub gotowanego mięsa.

Zapiekanka przepis 

 

Co zrobić z resztek

Co zrobić z resztek

 

 

Pomysł na ciepłą kolację, zapiekanki z chleba.

Zapiekanki z chleba przepis 

 

Co zrobić z resztek

 

 

Chleb w jajku, któż z nas nie jadł tak odświeżanego chleba. Chleb w jajku przygotowany na wzór pizz.

Chleb w jajku w kształcie pizzy przepis 

 

Co zrobić z resztek

 

 

Gotowane ziemniaki i gotowane mięso, nie masz ochoty na kluski? Zrób zapiekankę.

Zapiekanka z gotowanego mięsa i ziemniaków przepis. 

 

 

 

Ziemniaki i resztki wędlin oraz sera, super smaczne ziemniaki z piekarnika.

Pieczone ziemniaki z wędliną i serem przepis 

 

 

 

Jak wykorzystać starsze pieczywo i końcówki wędlin? Trzeba zrobić zapiekanki smaczne i chrupiące.

Zapiekanki po cygańsku pomysł na starsze pieczywo i resztki wędlin 

 

 

 

Zapiekanka z gotowanych ziemniaków i pieczarek w sosie pomidorowym.

Pyszna zapiekanka z gotowanych ziemniaków i pieczarek przepis 

 

 

 

Zapiekanka z chleba tostowego i gotowanego mięsa np. z rosołu. Możesz także użyć zwykłego chleba lub bułki.

Pomysł na gotowane mięso przepis 

 

 

 

Co zrobić  z gotowanych ziemniaków poza kluskami?  Wystarczy dodać odrobinę twarogu, doprawić i podsmażyć z tortillą lub naleśnikami na patelni.

Tortilla z ruskim nadzieniem 

 

 

 

To tylko kilka pomysłów co zrobić z resztek.   Są jeszcze słodkie przepisy np. bajaderki czy pomysł na resztki ciasta drożdżowego lub babki.  Zupę ogórkową na rosole  lub zupa ziemniaczana  czy też nieśmiertelne kluski kładzione na rosole lub mleku . Marnowanie żywności stało się istną plagą. Za dużo kupujemy,  za dużo gotujemy. Nagle kończy się data przydatności i nie wiemy co z tym zrobić?  A więc żywność jest wyrzucana, czyli ląduje w koszu.

A tak być nie musi, nie wyrzucajmy!  W Polsce co sekundę w koszach lądują 92 kg żywności.  Wyobraźcie sobie prawie 100 kg co sekundę. Są Banki Żywności, akcje Nie marnuj jedzenia, ale to wszystko na nic. Kosz i tak jest bliżej. Jeżeli nie chcesz tego zrobić dla samej idei, ze względów światopoglądowych, zrób to aby oszczędzać na jedzeniu.

Oszczędzajmy i zacznijmy od żywności.  Warto zaopatrzyć się w pojemniki do przechowywania żywności w których można mrozić i przechowywać żywność aby nie wysychała.  Dzięki pojemnikom  przedłużymy przydatność żywności i łatwiej nam będzie  się zorganizować.

Prawie każdą zupę można  pasteryzować  przechowywać w słoikach lub mrozić. Z gotowanych ziemniaków zrobić zapiekankę, kluski lub inne nowe danie.  Gotowane czy pieczone  mięso nadaje się na pasztet,  zapiekanki, pierogi czy smarowidło do chleba.  Gotowane warzywa i przyprawy z rosołu to doskonała baza na domową kostkę rosołową.

Jak oszczędzać pieniądze? Zacznij od oszczędzania na jedzeniu, czyli zacznij od kuchni.  Nie zastanawiaj się co zrobić, ale zacznij działać.

 

Powodzenia 🙂

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz