Ziemniaki Polecane Porady

Co można zrobić z gotowanych ziemniaków

31 lipca 2023
Co można zrobić z gotowanych ziemniaków

Pomysł na gotowane ziemniaki 

Dziś kilka przepisów w jednym, podpowiem co można zrobić z gotowanych ziemniaków. Wszyscy znamy dania z gotowanych ziemniaków jak: kopytka klasyczne, kopytka z twarogiem, prażuchy czy kluski śląskie. Są to dania z gotowanych tłuczonych ziemniaku inaczej pomysł na puree ziemniaczane. Jednak można też zrobić potrawy z ziemniaków całych, niegniecionych. Ziemniaki to Polska domena, choć w ogóle i nasi sąsiedni z zachodu i wschodu też lubią ziemniaki i wszelkie kluski ziemniaczane.

Pomysł na gotowane ziemniaki

Proste dania z gotowanych ziemniaków są znane od dawne, jedne wynikały z biedy, inne z kreatywności gotujących. Tak jedna jak i drugie są to stare przepisy które doskonale odnajdują się w nowoczesnej kuchni. Dziś przewodzi nam pomysł na gotowane ziemniaki, gdy nurtuje Cię pytanie co zrobić na obiad lub co zrobić z wczorajszych ziemniaków?

Zapraszam na przepis 🙂

 

 

pomysł na puree ziemniaczane

pomysł na puree ziemniaczane

 

 

 

Co można zrobić z gotowanych ziemniaków 

Jak mawiała moja Babcia, nie to dobre co dobre, ale co komu smakuje. Dlatego trzymając się tematu co można zrobić z gotowanych ziemniaków, postaram się podrzucić dla każdego coś dobrego.  A więc będą zapiekanki, kluski, kotlety itd.  Aby wejść w przepis wystarczy kliknąć w pogrubiony tekst.

 

Zapiekanka z patelni z kurczakiem idealny pomysł na obiad w poniedziałek.

 

Copa kartoflana potrawa kuchni śląskiej, takie knedle ze śliwkami w wersji max.

 

Zapiekanka z ziemniaków i gotowanego kurczaka, zapiekanka nie tylko jest smaczna, ale i ładnie się prezentuje.

 

 

pomysł na puree ziemniaczane

pomysł na puree ziemniaczane

 

 

 

Zapiekanka z gotowanych ziemniaków i mięsa mielonego.

 

Przepyszna aromatyczna zapiekanka ziemniaczana z grzybami. Sprawdzi się jako danie bezmięsne, wegetariańskie jak i danie postne.

 

Kolejny oryginalny pomysł na gotowane ziemniaki, a także pomysł na puree ziemniaczane. Klasyczne pierogi ruskie to wszyscy znamy, a więc nie będę przypominać, ale już tortilla z ruskim farszem to coś innego. Pyszne, aromatyczne nadzienie w chrupiącym placku i wszystko to zrobisz na patelni.

Tradycyjne moskole placki smażone na suchej patelni. Moskole można podawać na słodko jak i na słono.

 

pomysł na puree ziemniaczane

pomysł na puree ziemniaczane

 

 

 

Kotlety ziemniaczana z kiełbasą, możesz podać same, z maślanką, mizerią lub surówką.

 

Bezkonkurencyjne knedle ze śliwkami, mogą być ziemniaczane jak i knedle ryżowe.

 

Mój obiad z blachy, ten przepis największą oglądalność zalicza w poniedziałki i wtorki. Możesz go zrobić jako pomysł na wczorajsze ziemniaki lub ugotować świeże. Z nadzieniem też możesz zaszaleć.

 

Farszynki z mięsem i tu również sprawdza się pomysł nie tylko co zrobić z ziemniaków z wczoraj, ale także z mięsa gotowanego z rosołu.

 

I na koniec coś banalnie prostego, coś dla fanów ruskich pierogów czyli ruskie kluski, robiąc je nawet nie ubrudzisz sobie rąk.

 

To tylko kilka z pomysłów na  to co można zrobić z gotowanych ziemniaków, tych całych jak i tłuczonych.

 

To były pomysły bardziej rodzime, nie mogę wspomnieć o światowej kuchni to będzie także pomysł na puree ziemniaczane. Pyszne, maślane ziemniaki colcannon. To dopiero pyszne danie, na świeżo możesz podać na imprezowy stół dla gości.

 

Dlaczego dania z ziemniaków są tak popularne? Bo są tanie, bo dają wiele możliwości i można z nich zrobić prawdziwy obiad do syta. Niewielkim kosztem szybko można nakarmić całą rodzinę nie płacąc wygórowanych cen i spędzając długich godzin przy garach.

 

 

pomysł na gotowane ziemniaki

pomysł na gotowane ziemniaki

 

 

A teraz coś z innej beczki, Oda do ziemniaka napisana przez Ucznia Technikum Rolniczego.

 

Oda do ziemniaka
O ziemniaku ukochany,
Tyś przez wszystkich uwielbiany!
Do kotleta, do sosiku,
Potraw z tobą jest bez liku.
😉

 

Zła sława ziemniaka już za nami. Dziś mało kto jeszcze wierzy w to, że ziemniak jest tuczący. Tak naprawdę ziemniak z wody, ziemniak pieczony w piekarniku ma niewiele kalorii. Problemem są dodatki z jakim go podamy, to z niego robi bombę kaloryczną. Jeżeli będzie pływał w tłuszczu to już inna bajka, będzie ciężki i kaloryczny, nie będzie miał nic wspólnego z lekki ziemniaczkiem z wody. Do miłego 👋

 

Co można zrobić z gotowanych ziemniaków

Co można zrobić z gotowanych ziemniaków

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz